Zengin Oğlan, Fakir Kız (Rich Man, Poor Woman) Kore Dizisi

2017 yılında çekilen ve 2018’in ilkbahar aylarında Güney Kore’de gösterilmeye başlanan Rich Man, Poor Woman, romantik komedi türünün başarılı örneklerinden birisidir. Toplamda 16 bölüm çekilen dizinin Güney Kore’de MBN kanalında yayınlandığı bilinmektedir. Ayrıca dizi her Çarşamba ve Perşembe günleri geç saatte izleyiciyle buluşmuştur.

Ünlü yapım şirketi iHQ tarafından hazırlanan ve Suho, Ha Yeon-Soo gibi başarılı yıldızları bir araya getiren Rich Man, Poor Woman, hem yapım kalitesi hem de üstün oyuncu kadrosu ile Güney Kore dışında da değer görmüştür.

Dizi, Next One isimli ünlü bir şirketin sahibi olan Lee Yoo-Chan ile bu şirkette çalışmayı çok fazla isteyen Kim Bo-Ra arasında geçen ihtiraslı aşkı anlatmaktadır. Lee Yoo-Chan, son derece kibirli ve kendisini üstte gören bir karakterdir. Kim Bo-Ra ise kırsalda yetişmiş ve üniversite eğitimi için Seul’e yerleşmiş bir öğrencidir.

Bu sırada Kim Bo-Ra’nın çalışması ve para kazanması gerekmektedir. Hayallerini süsleyen Next One şirketine başvuran ve Lee Yoo-Chan ile tanışan kızın başından geçen olaylar ve şirket sahibi ile yaşadıkları aşk en güzel biçimde izleyiciye aktarılmaktadır.

Rich Man, Poor Woman, aslında 2012 yılında yayınlanan bir Japon dizisinden uyarlanmış ve Güney Kore’de izleyiciyle buluşmuştur. Aldığı olumlu tepkilerden sonra dünya çapında önemli bir izleyici kitlesine kavuşan dizinin IMDB puanı da gayet yüksektir. Olay örgüsü, kaliteli oyuncuları, harika teması ve Güney Kore’yi en iyi anlatan motifleri ile ün yapan dizinin teknik ekibi de iyi bir iş çıkarmıştır.

Kısacası bu dizi Türkiye’de romantik komedi severler için uygun bir yapım olarak göze çarpmaktadır. Siz de Kısacası Rich Man, Poor Woman seyret işleminizi yaparak zevkli dakikalar geçirebilirsiniz.

IMDB 7,7

Tavsiye edilen içerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir