Yine Bir Türk Dizisi İspanya’da Yayına Giriyor! Hem de Rekor Bir Satış Fiyatına

Uyarlama olan ve Türkiye versiyonu ile çok tutan Bizim Hikâye dizisi şimdi de ülke sınırlarını aşıyor ve İspanya’da yayınlanıyor. Çok yakın bir tarihte kesin olarak yayınlanacağı bildirilen İngiliz yapımı Shameless dizisinden Türkiye versiyonuna uyarlanan ve hem bizim izleyici kitlemiz tarafından hem de yurt dışından beğenilerek izlenen bir dizi haline geldi.

Başrollerini Hazal Kaya ve Burak Deniz’ in paylaştığı dizi uzun soluklu seyrinden sonra bizim televizyonlarımızda 2 yıl önce final yapmıştı. İşte RaniniTV’de yayınlanan bir habere göre Bizim Hikâye dizsinin dağıtımını üstlenen Calinos Entertainment bir açıklama yaptı. Bu yaptığı açıklamaya göre Mediaset Spain’le yeni bir anlaşma imzaladığını izleyici kitlesine duyurdu.

Şirketin CEO’su Bizim Hikâye Dizisi İçin Ne Söyledi

Bu dizinin yapımını üstlenen şirketin CEO’su Fırat Gülden, Bizim Hikâye dizisinin çetin hikayesinin sürükleyiciliği ile İspanya izleyici kitlesinin de çok beğeneceğini dile getirdi. Mediaset ile yaptıkları anlaşmadan dolayı çok mutlu olduklarını bu Bizim Hikâye dizisinin dünya çapında bir başarı kaydettiğini dile getirdi. Ülkemizde Med Yapım tarafından çekilen ve 2017 2019 yıllarında televizyon ekranlarımızda olan bu dizinin Fox TV ile ekranlara geldiğini ve uyarlama bir dizi olsa bile bizim kültürümüze göre içeriğinin düzenlendiğini de cümlelerine ekledi.

Türk Dizilerimiz Dünyada Büyük Bir İzleyici Kitlesine Sahip

Bizim Türk dizilerimizin dünyada birçok ülke tarafından ciddi bir izlenme kitlesine sahip olduğu ve bununla gurur duyduklarını Şirketin CEO ‘su Fırat Gülden dile getirdi. 500 milyon izleyici kilesine ulaşan yapımlarımızın olduğu ve bunun dünyada ciddi bir başarı olduğu da kaydedildi.

Dizinin yapımcısı Fatih Aksoy dizinin o kadar büyük bir başarıya ulaştığını ve orijinalinden daha büyük bir ilgiye ulaştığını dile getirdi. Bunun temel sebebi olarak da dizinin tamamen orijinali gibi olmadığını Türk kültürü motiflerinin eklenmesiyle oluştuğunu söyledi.