Yeşilçam Geri Döndü

Yeşilçam Blu TV de 22 Nisan’da yayın hayatına başlayan dizinin senaryosunu Levent Cantek ve Volkan Sünbül ‘ün kaleme aldığı görüntü yönetmenliğini Gökhan Tiryaki, yönetmenliğini ise Çağan Irmak’ın yaptığı dizi bir hayli ilgi gördü. 1960 lı yıllardaki yeşilçamın anlatıldığı dizi yayın hayatına başlamasından bu yana Blu TV de izleyicilerin ilgisini üzerine çekmeyi başarmıştır.

Yeşilçam Dizi Filminin Konusu

Blu TV de yayınlanmakta olan Yeşilçam filminin konusu ise bir hayli ilgi çekmektedir. Seyircileri ekran başına kilitlemeyi başaran dizinin konusu, 1960 lı yıllarda Türkiye ‘de en güzel dönemini yaşayan yeşilçamda ayakta durmak için çabalayan her şeyini kaybeden bir yapımcının hikayesini anlatıyor. Yeşilçam ‘da yapımcı olan Semih Ateş, sinema ve hikâyeler olmadan yaşayamayan filim çekmek uğruna ölümü göze alan hırslı bir yapımcının başından geçen olayları anlatmaktadır. Yapım şirketi olan Ateş Filmi bir numaralı rakibi Vehbi’ye kaptırdıktan sonra tek bir amaç uğruna yaşamaktadır. Yeni kurduğu Büyük Ateş ‘i de elinden kaybetmeden gişe rekorları kıracak muhteşem üstü bir film yapmak. Unutamadığı eski eşi ve ünlü yeşilçam oyuncusu Mine Cansu ile tekrar birlikte olmak. Semih Ateş’in ortağı ve eski eşi Mine Cansu’nun kardeşi olan Hakan’ın tesadüf eseri gördüğü, ilham aldığı ve ışık gördüğü Tulin’i Semih ile tanıştırmasıyla dengeler değişmeye başlayacaktır. Yetenekli ve genç bir kız olan Tülin Semih’in hayatında yeni bir sayfa açacaktır. Yeşilçam konusu ile romantik komedi kategorisinde uzun bir süre seyircisini ekran başına kilitleyeceğe benziyor. Şimdilik bir sezon ve 8 bölüm olarak planlanan dizi ilerleyen dönemlerde nasıl devam edeceği merak uyandırmaya başlamıştır.

Yeşilçam Oyuncu Kadrosu

22 Nisan’da Blu TV ekranlarında izleyicileri ile buluşan dizide birçok ünlü oyuncu rol almaktadır. Başrollerini Çağatay Ulusoy, Afra Saraçoğlu’nun paylaştığı Yeşilçam adlı dizide Selin Şekerci, Yetkin Dikiciler, Bora Aktaş, Altan Erkekli ve Özgür Çevik, Nilüfer Açıkalın, Ayça Sözeri rol almaktadır.

Özellikle genç kızların beğenerek izlediği Çağatay Ulusoy dizide karşınıza Semih Ateş olarak çıkmaktadır. Afra Saraçoğlu ise dizide güzelliği ve gençliği sayesinde yeşilçamda yer edinmeye çalışan Tülin karakteriyle karşınıza çıkmaktadır. Selin Şekerci ise Yeşilçam dizisinde Semih Ateş ‘in eski eşi ve ünlü oyunucu olan Müge Cansu karakterini canlandırmaktadır.

Çağatay Ulusoy Kimdir?

Özellikle genç kızların hayran kaldığı hem yakışıklılığı hemde oyunculuğu ile göz dolduran Çağatay Ulusoy tarihinde doğdu. 23 Eylül 1990 yılında doğdu. Best Model Of Türkiye yarışmasında 2010 yılında birinci seçildi. İstanbul Üniversitesi mezunu olan Ulusoy, Ayla Algan’dan oyunculuk dersleri aldı.

Afra Saraçoğlu Kimdir?

1997 doğumlu olan sanatçı İkinci Şans filmi ile ekranlara merhaba dedi. Osmangazi Üniversitesi mezunu olan sanatçı Öğretmen, Kardeş Çocukları,   Fazilet Hanım ve Kızları, Aşk Bu Mu? dizilerinde rol aldı.

Selin Şekerci Kimdir?

1989 yılında İzmirdedünyaya geldi. Çatı Katı Aşk, Kızım, Siyah Beyaz Aşk, Kaçak Gelinler Ve Benim İçin Üzülme dizilerinde rol aldı.