Yeni Bir Gülseren Buğdayıcıoğlu Dizisi Mi Geliyor? Yazdığı Kitaplar Diziye Çevirildi, Çok Beğenildi! Televizyon Ekranlarını Sallayacak…

Son zamanlarda televizyon ekranlarında birçok Dr. Gülseren Buğdayıcıoğlu’nun yazmış olduğu kitaplardan esinlenen dizilerin yer aldığı görülüyordu. Yazmış olduğu kitaplardan esinlenen dizilerin her biri ekranlara adeta damgasını vurmuştu. Psikiyatri uzmanı olan Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nın mesleği boyunca hastalarının hikayelerinden yola çıkarak yazdığı birçok kitap sırayla diziye uyarlanmayı bekliyor. Sırada hangisi var?

Budayıcıoğlu’ndan Yeni Proje!

Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun neredeyse tüm kaleme aldığı kitapları diziye uyarlanmaya başladı. Seyircilerin ilgisini çekmeyi başaran konuların ele alınması milyonları ekran başına topladı. Gülseren Budayıcıoğlu’nun romanlarından uyarlanan dizi furyası İstanbullu Gelin’le başladı. Aslı Enver ile Özcan Deniz’in başrollerini paylaştığı dizi Budayıcıoğlu’nun Hayata Dön adlı romanından uyarlanmış ve ekranın en başarılı dizilerinden biri olarak damgasını vurmuştu.

Ardından Doğduğun Ev Kaderindir geldi. TV 8’de yayınlanan ve başrollerinde Demet Özdemir, İbrahim Çelikkol’un yer aldığı dizinin senaryosu Budayıcıoğlu’nun Camdaki Kız adlı romanının bir hikayesinden yola çıkılarak yazılmıştı. Yayın hayatına muhteşem bir giriş yapan Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde değişiklik yapılan senaryo sonrasında istenildiği gibi olmadı. Reytinglerde inanılmaz düşüş yaşayan dizi kısa sürede inanılmaz takipçi kaybetti. Reytinglerde başarılı olan dizi kısa süre önce ekranlara veda etti.

Psikoloji Dizisi Mi Olacak?

Bu dizileri Kırmızı Oda, Masumlar Apartmanı ve Camdaki Kız takip etti. Halen Kanal D’de yayınlanan ve başrollerini Burcu Biricik ile Feyyaz Şerifoğlu’nun paylaştığı Camdaki Kız ve Farah Zeynep Abdullah, Birkan Sokullu gibi isimlerin yer aldığı Masumlar Apartmanı dizileri psikolojik gerilim dolu sahneleriyle izleyiciyi ekranlara kilitliyor. Gülseren Budayıcıoğlu’nun romanlarından uyarlanan her dizinin reytingde başarılı olmasını fırsat bilen yapımcıların şimdi de yazarın yeni bir romanını televizyona uyarlamaya hazırlandığı kulaklara geldi.

Yine Bir Kitap, Yine Bir Dizi!

Dizi haline getirilmesi planlanan kitabın adı Kral Kaybederse… Roman, Kenan adında iyi görünümlü, narsist ve vurdumduymaz bir adamın çocukluğundan bugüne karakterini şekillendiren şartları anlatıyor. Tüm kadınların etrafında pervane olduğu bu adam, yıkılmaz zannettiği egosunu bir anda yerle bir edilmiş halde buluyor. Ve çaresizliği onu bir psikiyatriste danışmaya sevk ediyor. Etik dışı yaşamıyla okurda en başından itibaren nefret uyandıran Kenan karakterinin, aslında tüm davranışlarının altında yatan acı nedenler var. Ve tüm bunlar açığa çıktığında, okuyucu peşin hükme varmanın ne denli yanlış olduğunu düşünmeden edemiyor. Bir yandan başkahraman terapi görürken, okuyucu da yeni farkındalıklar kazanıyor. Söylentilere göre yapım şirketi Ojo Pictures yeni uyarlama üzerine çalışmalarını sürdürüyor.