Uyanış Büyük Selçuklu’da Büyük Değişim! Hemen Seyirci Tepkisi Geldi! Nedeni İse İlginç

TRT1 ekranlarında ilk başladığı haftadan itibaren büyük heyecanla izlenen Uyanış Büyük Selçuklu sezon finaline iki bölüm kaldı. Dizinin gün geçtikçe hayran kitlesinin katlanarak büyümesi Uyanış Büyük Selçuklu’nun oldukça başarı olduğunu gösteriyor.

24 Mayıs pazartesi akşamı 33.bölümü ile ekrana gelecek olan Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin ikinci sezonunda büyük değişim olacağı söyleniyor. Oyuncu Mehmet Özgür hariç dizi kadrosunda bulunan oyuncuların tamamı değişecek. Bunun nedenini gazeteci Birsen Altuntaş haberinde duyurmuştu.

Uyanış Büyük Selçuklu’da İkinci Sezon Nasıl Olacak?

 

Dizinin hikayesini ileriye doğru değil de geriye doğru bir yol izleneceği söyleniyor. Buda şu demek Sultan Alpaslan dönemi ile ekranlarda olmaya devam edecek. Yani Sultan Melikşah dönemi bitiyor, dizinin devamında tekrardan Sultan Alparslan dönemi ile devam edecek. Normalde tarih dizilerini konu alan yapımlarda ileriye yönelik ilerleme kaydedilirken, geriye doğru gidilmesi çok alışık olunan bir durum değildir.

Bu durum yani geriye doğru gidilmesi yeni bir teknik yöntem olduğu ifade ediliyor. Sultan Alparslan karakterine Barış Arduç hayat verecek. Dizi kadrosunda sadece Mehmet  Özgür’ün kalacağı belirtiliyor. Nizamülmülk karakterine hayat veren Mehmet Özgür ikinci sezonda yine aynı rolü ile devam edecek.

Dizinin Sezon Finali Ne Zaman?

 

Uyanış Büyük Selçuklu 31 Mayıs Pazartesi akşamı ekrana gelecek olan 34. bölüm ile beraber ilk sezon finali olacak böylelikle dizi yaz arasına girecek. Uyanış Büyük Selçuklu 4 sezon ile hayranları ile buluşmaya devam edecek.

İlk sezonu tamamlanacak olan dizinin, Sultan Melikşah dönemi bitecek kalan 3 sezon da Sultan Alparslan dönemi gösterilecek. Bu değişim kararı izleyicileri çok şaşırtacağı bekleniyor. Hikaye bambaşka oyuncular ve karakterler ile geriye doğru yeni bir dönemin hazırlıkları büyük bir hızla devam ediyor.