Uyanış Büyük Selçuklu Dizisinde Büyük Gelişme! Öyle Bir İsim Geliyor Ki! Seyirci Küçük Dilini Yutacak

TRT1’in en sevilen dizisi Uyanış Büyük Selçuklu reytinglerde devamlı zirvede kalmayı başardı. Bu dönem dizide Buğra Gülsoy, Ekin Koç, Sevda Erginci, Gürkan Uygun, Mehmet Özgür gibi başarılı isimler yer alıyor. Melikşah karakterini canlandıran Buğra Gülsoy oldukça başarılı bir performans sergiliyor.

Dizinin izlenme oranı yurt içi ve yurt dışında milyonlarca izleyici tarafından heyecanla takip ediliyor. 32 bölümü ekrana gelen dizinin son gelen bilgiler göre takipçilerini baya şaşırtacağa benziyor.

İkinci Sezonda İzleyiciyi Neler Bekliyor?

 

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde ilk defa tarihin ileriye yönelik değil geriye doğru bir senaryo izleyiciye sunuluyor. Melikşah döneminin ilk sezon için hazırlandığını ve 4 sezon devam edecek olan dizinin 2. sezonuna Sultan Alparslan dönemi ile ekranlara geleceği söylendi.

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın sosyal medya hesabından paylaştığı bilgilere göre Buğra Gülsoy’un başrolünde olan kadroda, yeni sezonda çok değişiklik olacağı ve dahası da var Sultan Alpaslan rolü ile çok ünlü bir oyuncu geliyor diye paylaşımda bulundu.

İkinci Sezonda Dizi Kadrosuna Kim Katılacak?

 

Alınan haberlere göre ikinci sezonda ekranlarda olacak Uyanış Büyük Selçukluda Barış Arduç, Sultan Alpaslan karakterine hayat verecek. Böylelikle 3 sezon Sultan Alparslan dönemi devam edeceği söyleniyor. Akli Film imzalı Uyanış Büyük Selçuklu dizisi ile ilgili gelen bu haberler dizi severleri şaşırttı.

Uyanış Büyük Selçukluda bu şekilde bir dönem kapanacak ve yeni sezonda büyük değişime uğrayan bir dönem devam edecek. Dizide yeni dönemde neler olacağı şimdiden merak konusu olmaya yetti. Şimdiye kadar ekranlarda tarih ile ilgili dizi filmlerde hep ileriye yönelik bir hikaye ile yola devam edilirken, Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde ise tam tersine geriye doğru bir yol izleniyor.