Tozkoparan İskender Dizisinde Yeni Bölümde Heyecanlı Bir Gelişme Yaşanıyor! Soru İşaretleri Çözüm Bulacak

Tozkoparan İskender dizisinde 22. bölüm yayınlanacak yeni bölümde neler yaşanacak ve akıllarda yer alan pek çok cevabını bulacak. 9 Mayıs Pazar günü saat 16.00 ‘da ekrana gelecek olan dizide İskender tarihten siliniyor mu sorusu cevap bulacak.

TRT 1 ekranlarında yayınlanan, çocuklar ve onlarla beraber ebeveynlerin de takip ettiği severek izlediği Tozkoparan İskender, yirmi ikinci bölümle izleyicisiyle ekranlarda buluşacak. Dokuz Mayıs günü ekranlara gelecek olan Tozkoparan İskender’in yeni bölümde neler yaşanacak büyük bir merakla bekleniyor.

Yeni Bölüm Merakla Bekleniyor

Taşın yerini tespit ettiğini ÇL-B söyleyince, Fikri ve Salih Vecihi’nin peşine düşerler. Diğer taraftan Giovanni de bir eskiyici takibe alarak taşın izini sürmektedir. Beraber yaptıkların tarih ödevi sunumundan sonra aralarındaki gerginliği yok eden Mavi Ay ve Kasırga takımlarında ise dostluk rüzgarları esmeye devam ediyor.

Ece, daha önce hazırlamış olduğu Tozkoparan İskender araştırma dosyasını İskender’e hediye eder. Dostlukları güzel ilerlemekte olan Mavi Ay ve Kasırga bizler bu bölümde Ece’nin Tozkoparan İskender’e vermiş olduğu dosyayı İskender incelemeye başlar. Doğduğu köyün ve annesinin, babasının adlarının değişmiş olduğunu öğrenir.

Dosyada kendisinden bahsedilince de kıvırcık saçlı yeşil gözlü bir çocuk olduğu farkına varır. Görünüş göre İskender, tarihten kaybolmakta ve onun yerine başka bir çocuk geçmektedir. Kasırga’yı atlattığını zanneden Mavi Ay, Salih ve Fikri’nin ardından taşın peşine düşer. Fakat Kasırga, Mavi Ay’ın yine kendilerinden bir şeyler sakladığını fark eder ve böylelikle Kasırga da yeniden Mavi Ay’ın peşine düşer.

Tozkoparan İskender’in Maceraları

Kasırga Mavi Ay’ın sırrını öğrenmeyi başaracak mı? Tozkoparanlar taşın yerini bulabilecek mi? Geçmişte İskender’in yerini başka bir çocuk mu alıyor? Geçmiş tarihten silinmek istenmeyen İskender, gördüğü rüyayı ardında bırakıp geçmişe geri dönebilecek mi? Tüm bu soruların yanıtını takip eden çocuk ve ebeveynler bu hafta merakla beklediği bölüm 9 Mayıs Pazar günü saat 16.00 ‘da TRT 1’de yayınlanacak. Tüm soruların yanıtı ve daha fazla macera Tozkoparan İskender’in yeni bölümünde hayranları ile Pazar günü buluşacak.