Thirty But Seventeen – 2018 – Kore Dizisi

Güney Kore’de yayınlanan ve Thirty But Seventeen adıyla yayına giren mini dizi, özellikle ilgi çekici konusu ve muhteşem olay örgüsü ile milyonlarca seyirciye hitap etmeyi başarmıştır. Toplamda 32 bölüm olarak hazırlanan ve her bir bölümün 35 dakika sürdüğü dizinin “30 but 17” ve “Still 17” adıyla da tanındığı belirtilmektedir. Thirty But Seventeen adlı dizinin konusu, 17 yaşında elim bir trafik kazası geçiren ve tam 13 yıl komada kalan bir kadının hayatını anlatmaktadır.

Geçen 13 yıl boyunca hiçbir şeyi hatırlamayan kadın, uyandığında bedeni 30 yaşında olmasına rağmen 17 gibi hissetmekte ve düşünmektedir. Shin Hye-Sun isimli ünlü oyuncunun başrolünü oynadığı ve Woo Seo-Ri karakterine hayat verdiği dizide Yang Se-Jong ve Ahn Hyo-Seop gibi yıldız isimler de yer almaktadır.

Güney Kore’nin SBS kanalında yayınlanan ve toplam 32 bölüm süren dizi, her Pazartesi ve Salı günleri yayınlanmıştır. Her gün iki bölüm halinde yayınlanan dizinin sadece Güney Kore’de değil, ayrıca Asya ve Ortadoğu ülkelerinde de önemli bir reyting yakaladığı bilinmektedir.

Bir trafik kazasından sonra hayatı değişen Woo Seo-Ri ile yaşadığı sorunlardan bir türlü kurtulamayan Gong Woo-Jin karakterlerinin aşkı dizinin ana temasını oluştururken, izleyenleri heyecanlandıracak olaylar da Thirty But Seventeen dizisini önemli bir noktaya getirmektedir.

https://www.youtube.com/watch?v=JortcPZ-CKQ

Ortalama 35 dakikalık bölümleri ile yayına giren ve Güney Kore’de çok fazla sevilen dizilerden birisi olmayı başaran bu yapımın sağlam oyuncu kadrosu ve başarılı teknik ekibi ile daha iyi bir hale geldiğini söyleyebiliriz. Romantik komedi türünün kaliteli örneklerinden bir tanesi olarak kabul edebileceğimiz dizinin Türkiye’de de sevildiğini belirtmeliyiz. Siz de Thirty But Seventeen izle seçeneğini kullanarak keyifli dakikalar yaşayabilirsiniz.

IMDB 7,3 Kore Dram Dizisi

Tavsiye edilen içerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir