The 100 – Kıyamet Sonrası Dizisi

Nükleer felaketin ardından 100 yıl geçti, insanlar son bir çaba ile Uluslararası Uzay İstasyonunun geliştirilmiş bir versiyonuna yani ARK’a gideli tam 100 yıl oldu. Artık dünyaya geri dönme zamanı, hayatları ellerinden alınacak olan 100 genç mahkumun yaşamaları için tek şansları, dünya yüzeyine geri dönüp radyasyon durumunu test etmek, çok uzun süre yetecek kadar yiyecek ve içecekleri olmayacak.

The Ark, İnsanlığın Kurtuluşu

Kass Morgan’ın aynı isimli romanından alıntı harika bir hayatta kalma hikayesi. Dünyanın yok oluşu ve küllerinden yeniden doğmasını işleyen, 100 yıl boyunca terk edilmiş dünyada insanlığın ortadan kalkması ile doğanın verdiği mücadele, tamamen yok olduğu zannedilen insanlığın radyasyondan etkilenen geride kalanları. Gerçekten her bölümü ayrı bir aksiyonla sizi kucaklayacak cinsten bir yapıt.

Ark’ın Yokluşu..

Paige Turco, Bob Morley, Eliza Taylor, Henry Ian Cusick gibi oyuncuların başrollerini paylaştığı, Jason Rothenberg tarafından yönetilen dizinin hikayesinden biraz daha bahsedelim. İnsanlar Ark’ta 100 yıl boyunca yaşadı. Fakat artık Ark, çoğalan insan nüfusuna yetmiyor. Oksijen tanklarındaki arıza çok yakında Ark’ı yok edecek. Ölüm cezasına çarptırılan birçok suçlunun canları tek bir görev için bağışlandı, bu görev insanlığı yeniden dünyaya indirmek.

Fragmanı

The 100 Hangi Kanalda Yayınlanıyor ?

Amerika’da The CW kanalında yayınlanan The 100, Türkiye’de Digitürk platformuna ait olan SCI-FI kanalında yayınlanıyor. Ayrıca Bein Connect uygulaması ile dizinin önceki bölümlerinide izleyebilirsiniz. Dilerseniz ilk dört sezonu Netflix üzerinden de izleyebilirsiniz.

Tavsiye edilen içerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir