Survivor Yarışmasında Beklenmeyen İstifa! Perde Arkasında Yaşananlar Şok Etkisi Yarattı! Yarışma Hakkında Her Şeyi Ortaya Döktü!

TV8 ekranlarının vazgeçilmez yarışma programlarından birisi olan Survivor yayın hayatına kaldığı yerden devam ediyor. Geçtiğimiz gün Survivor’da arka planda çalışan Umut isimli bir genç yarışma hakkında her şeyi açıkladı. Yarışma hakkında detaylı bilgilere değinen Umut, “Cehennem gibiydi” ifadelerini kullandı. Survivor ekibinde 10 ay çalışan Umut 10. ayın sonunda istifa ederek ayrıldığını ifade etti. Umut Kara Survivor hakkında neler söyledi?

Survivor Hakkında “Cehennem Gibiydi” Dedi!

TV8 ekranlarının en sevilen yarışma programlarından birisi olan Survivor yayın hayatına kaldığı yerden tüm hızı hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz gün Survivor bomba gibi bir haber ile gündemi derinden sarstı. Survivor çalışanı Umut Kara, “Gerçek Survivor’u işçiler yaşıyordu. Gerçekten aç mıydı yarışmacılar deniyor, aç olan ve sıkıntı yaşayan onlar değildi, bizdik diyebilirim” ifadelerini kullandı. Umut Kara’dan gelen bu açıklama üzerine milyonlar şoka uğradı. Çalışma koşullarından memnun olmadığını ifade eden Umut Kara, istifasının sebebi olarak ise olayın arka yüzünü tanıttı. Survivor’un iç yüzü…

Ülkemizin başarılı televizyon programı sunucularından birisi olan Acun Ilıcalı ve ekibinde çalıştığını söyleyen Umut Kara, işe alım sürecini şu şekilde anlattı; “İşe başlangıç sürecim aslında sonrası için beni umutlandırmıştı. Daha önceki işlerimin hepsinde referans istendi ancak ilk kez burada referans olarak yazdığım tüm isimler teker teker arandı, görüş alındı. Haliyle ben de çok kurumsal bir yerde çalışacağımı düşündüğüm için mutlu oldum” ifadelerini kullandı. Fakat devamında yaşadıkları kendisini rahatsız ettiğini söyledi.

Survivor Çalışanından Skandal Açıklama!

Ilıcalı’nın çalışma ekibinde yer alarak, çalışma koşullarından memnun olmadığını iddia eden Umut Kara’nın açıklamaları sosyal medyayı derinden sarstı. Umut Kara’ya sorulan bir diğer soru ise “Tam olarak hangi işi yapmak üzere Dominik’e gittin?” ifadeleri oldu. Bu soruya karşılık veren Umut Kara, “Yarışmalarda kullanılan oyun alanlarında ihtiyaç duyulan malzemelerin temini için gittim. Oyun tahtaları, boyaları, villaya koltuk… A’dan Z’ye ne gerekiyorsa alım işi aslında” ifadeleriyle soruyu cevapladı. Acun Ilıcalı hakkında söyledikleri ise büyük bir skandala imza attı.

Çalışma Sürecinde Neler Yaşandı?

Mert Kara, çalışma sürecinde ise “Burada yaşadığım sorunların başında şoförlerin ve araçların ücretlerinin ödenmemesi geliyordu. Dominiklilerle aram iyiydi, bizi zengin zannediyorlardı ama ben yakın bir ilişki kurup durumu anlatınca güzel bir diyalog kurduk. Hak veriyordum onların taleplerine. Orada çok ilginç bir ortam vardı. Herkes Acun Abi Acun Abi diye efsunlanmış gibi geziyordu. Kadrolu çalışanlar “Acun Abi” diyor ve büyük bir sevgi gösteriyordu ama sözleşmeliler için, en azından benim için Acun Ilıcalı’ydı o. Biz orada Acun Medya şirketi üzerinden değil başka bir şirket üzerinden çalışıyor gösterildik bu arada” sözlerini dile getirdi. Survivor’da çalışmanın zorluğunu; “Dominik’e gittikten sonra 6 ay orada çalışman gerekiyor. 6 aydan sonra izin alabiliyorsun. Sanki cezaevine girmiş gibi 6 ay boyunca oradan ayrılamıyorsun” sözleriyle açıkladı. Sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz?