Süper Kahraman Severlerin İzlemesi Gereken 10 Yabancı Dizi

Süper kahramanları ve yaptıklarını severek izliyorsanız bu listemizde mutlaka izlemek isteyeceğiniz diziler mevcut. Kimisi bir ok ile kötüleri düşmanı iyilerin dostu olurken, kimisi bir hata sonucu kazandığı hızlı hareket etme yeteneği ile her bölümde dünyayı kurtarmaya çalışıyor. Hatta bazılarında iyi ve kötü kahramanlar birlikte sadece dünyayı değil gezegenlere musallat olan daha üst bir güce karşı birleşebilmektedir.

1# The Flash – 2014 Yapımı 7,9 IMDB

Hatalı bir deney sonucu bir şehir neredeyse yok oluyordu. Masum bir gencin bu deneyden etkilenerek bir süre yoğun bakımda kalması, daha sonra deneyin sonucunda kazandığı bir süper güç ve bu gücü insanlığın iyiliği için kullanmasını konu alan, The Flash 2014 yılında ilk bölümüyle izleyicisi karşısına çıkmıştı. Dizi bu yıl 5 Sezonunu yaşıyor. Dizinin önemli oyuncuları Grant Gustin (Barry Allen), Candice Patton (Iris West), Danielle Panabaker (Caitlin Snow) gibi isimler olurken, yapımcılığını Greg Berlanti, Geoff Johns, Andrew Kreisberg gibi isimler üstlenmiş durumda.

2# Arrow – 2012 Yapımı 7,7 IMDB

Zengin bir çocuğun ıssız bir adada mahsur kalması, orada yaşadıkları ve öğrendikleri  ile birlikte kurtulma sonrası yeni dünyada okçuluk yeteneği ile kötü karakterlerden koca bir şehri temizlemesi ve korumasını işleyen enteresan bir hikayeye sahip güzel bir dizidir. 2012 yılında ilk bölümü yayınlanan Arrow halen devam eden ve bu yıl 7 sezonu ile izleyicinin karşısına çıkmıştır. Önemli isimleri ise; Stephen Amell (Oliver Queen), Katie Cassidy (John Diggle), David Ramsey(Felicity Smoak)’dur. Dizinin yapımcılığı Greg Berlanti, Marc Guggenheim, Andrew Kreisberg gibi isimler üstlenmiştir.

3# Supergirl – 2015 Yapımı 6,5 IMDB

Aynı isimli DC Comics çizgi romanından uyarlanmış Superman’in kuzeninin kendi süper güçlerini kullanmaya başlamış ve dünyayı kurtamaya çalıştığı hikeyaleri ekrana yansıtan dizidir. İlk bölümü 2015 yılında yayınanan Superfirl dizisi bu yıl 4 sezonla devam etmektedir. Önemli isimler ise; Melissa Benoist (Kara Danvers), Mehcad Brooks (James Olsen), Chyler Leigh (Alex Danvers)’dir. Ayrıca dizinin yapımcılığını Ali Adler, Greg Berlanti, Andrew Kreisberg gibi isimler üstlenmiştir.

4# Jessica Jones – 2015 Yapımı 8,1 IMDB

Jessica Jones isimli Marvel karakterinin Netflix platformunda yayınan dizisidir. Dizinin ana konusu Travmatik geçmişinden kurtulamayan Jessica Jones, Hell’s Kitchen’daki acımasız düşmanı başka birine daha zarar vermeden önce onu bulmak için özel yeteneklerini kullanır. İlk bölümü 2015 yılında yayınlanan dizi bu yıl 4. sezonu ile izleyicilerinin karşısında. Dizinin önemli oyuncuları ise Krysten Ritter (Jessica Jones), Rachael Taylor ( Trish Walker), Eka Darville ( Malcolm Ducasse)’dir. Dizinin yapımcılığını Dexter dizisinden de hatırlayacağımız Melissa Rosenberg üstlenmiştir.

5# Luka Cage – 2016 Yapımı 7,5 IMDB

Dizinin konusu, Kapüşonlu, uslanmaz bir eski mahkum adını temize çıkarma ve mahallesini kurtarma mücadelesi verir. Kavga peşinde değildir, ama mahallelinin bir kahramana ihtiyacı vardır. 2 sezon süren Luka Cage dizisi, bu yıl temmuz ayında final yapmıştır.  Dizinin başrollerinde Mike Colter( Luke Cage), Simone Missick( Misty Knight), Theo Rossi(Hernan ‘Shades’ Alvarez) gibi isimler yer almaktadır. Yapımcılığı ise Cheo Hodari Coker tarafından yapılmıştır. Luka Cage dizisi yine Netflix platformlarında yayınlanan Marvel Comics karakterlerinin canlandırılmasyla oluşturulmuş bir web dizisidir.

6# Heroes – 2006 Yapımı 7,6 IMDB

Bir grup süper kahramanın güçlerinin farkına vararak dünyayı hayatta tutabilmek için bu güçleri birleştirmelerini konu alan 4 sezona yayılmış toplam 76 bölümden oluşan Süper Kahramanlar dizisidir. Dizide öne çıkan oyuncular Jack Coleman(Noah Bennet), Hayden Panettiere(Claire Bennet), Milo Ventimiglia(Peter Petrelli) olurken bu dizinin yapımcılığını Tim Kring üstlenmiştir. Dizi 2010 yılında sona ermiştir.

7# Smallville 2001 Yapımı 7,5 IMDB

2001 yılında başlayıp tam 10 yıl süren ve 2011 yılında son bölümü yayınlanan Smallville dizisi Superman’in gençlik dönemini konu alan Amerikan yapımı bir yabancı dizidir. Yüksek IMDB puanı ile dikkat çeken dizinin başrol oyuncuları Tom Welling ( Clark Kent ), Michael Rosenbaum (Chloe Sullivan), Allison Mack( Lana Lang)’dir. Dizinin yapımcılığı Alfred Gough ve Miles Millar üstlenmiştir. Toplamda 276 bölüm oynayan dizi The CW, The WB kanallarında yayınlanmıştır.

8# The Tick 2017 Yapımı 7,4 IMDB

2017 yılında Amazon Prime Video üzerinden yayınlanan dizi garip bir süper kahramanın bir muhasabeci ile güçlerini şehrin kötü adamına karşı birleştirmesini konu alan yine güzel bir yabancı dizi. Başrol oyuncuları Peter Serafinowicz (The Tick), Griffin Newman(Arthur Everest), Joshua Schubart(Frank) ve yapımcılığı Ben Edlund tarafından üstlenilmiştir. Dizinin çekimleri devam etmektedir.

9# Legends of Tomorrow 2016 Yapımı 6,9 IMDB

DC Comics’in çizgi romanının uyarlanmasıyla ortaya çıkan Legends of Tomorrow dizisinin konusu kahramanlar yetmediğinde dünya efsanalere ihtiyaç duyar. Geleceği gören Rip Hunter hem iyi hem kötü kahramanları bir araya getirerekten sadece gezegeni değil tüm zamanı tehdit eden büyük tehlikeye karşı savaşacaktır. 2016 yılında çekimine başlanan dizi bu yıl 4 sezonla devam etmektedir. Dizinin önemli oyuncuları ise; Brandon Routh ( Ray Palmer), Caity Lotz(Sara Lance), Amy Louise Pemberton(Gideon)’dır. Dizinin yapımcılığını ise  Greg Berlanti, Marc Guggenheim, Phil Klemmer gibi isimler gerçekleştirmiştir.

10# Iron Fist 2017 Yapımı 6,7 IMDB

Netflix platformunda yayınlanan Marvel Comic’in aynı isimli karakterinin dizileştirilmesiyle ortaya çıkmıştır. Toplamda 2 sezon ve 23 bölümden oluşan dizi, bu yıl final yapmıştır. Dizide öne çıkan isimler ise;  Finn Jones, Jessica Henwick, Jessica Stroup’dir. Yapımcısı ise; Scott Buck’dir. Konusu ise inanılmaz dövüş sanatları becerileri ve Demir Yumruk olarak bilinen mistik bir güç ile beslenen genç bir adamın başından geçenlerden oluşmaktadır.

Tavsiye edilen içerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir