Sexify Dizisi Netflix’te Yayınlanmaya Başladı

Günlerdir fragmanını gördüğümüz Sexify dizisi büyük merak konusu uyandırmıştı. Dizinin Netflix platformunda yayınlanmasına başlamasının ardından bu diziyi henüz izlememiş ve izleyip izlemeyeceğine karar verememiş kişiler için bir inceleme yazısını kaleme aldık. Dizinin konusunun yanı sıra analiz ve eleştirilerin de yapıldığı bu incelemede, dizi hakkındaki birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Sexify Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Sexify adlı dizide Natalia adlı karakter tüm hayatını üzerinde çalıştırdığı ve geliştirmiş olduğu girişimcilik projeye adamıştır. Natalia, asosyal bir kişiliğe sahip olmakla beraber bilgisayar konusundaki uzmanlığıyla inek modunda bir öğrenci olarak ön plana çıkmaktadır. Çevresindeki tüm arkadaşları üniversite hayatının keyfini sürmek ve eğlence üzerine bir yaşam kurmak için bir şeyler yaparken, Natalia kendisini uyku optimizasyonu projesini daha üst boyuta taşımak için zorlamaktadır.

Çünkü bu proje ile tez ödevini başarılı bir şekilde geride bırakarak onun karşılığında bir almak istemektedir. Böylece adını kalın harflerle duvara yazdırması mümkün olacaktır. Uyku optimizasyonu adlı projesinin öğretmenine cazip gelmemesi nedeniyle bu plan suya düşer. Öğretmeni ondan daha cezbedici bir proje beklemektedir. Bunun üzerine Natalia yıllardır üzerinde çalıştığı projeyi geliştirmekten vazgeçerek iki arkadaşı Paulina ve Monica ile kafa kafaya verecek bir seks uygulaması geliştirmek ister.

Sexify Dizi Konusu Yorumu

Netflix tarafından yayınlanan en yeni diziler arasında yer alan Sexify, hem konu hem de bütünlük açısından gençlere hitap etme aşamasında başarılı olmuş gözüküyor. Toplum içinde yer alan birbirinden farklı kişileri bir araya getirerek normal bir üniversite yaşamına farklı bir yönden ele alıyor. Diziden Natalia genellikle çoğu zaman yalnız ve bir başına takılan öncelikli olarak derslerini ön plana çıkaran bir profildir. Monica ise gözü sürekli dışarıda olan ve cinsel duygularını ön plana çıkartan bir karakter. Paulina ise sahip olduğu ilişkide kimi zaman muzdarip olurken bir taraftan da bu ekibin orta yolu bulan grup üyesidir.

Sexify konusu, genel olarak kadınların cinsel yaşamına odaklanmaktadır. Farklı bireylerin cinsellikle alakalı sahip olduğu duygulara farklı bir atış sağlamaktadır. Böylece genç kadınlar sizde geliştirilen uygulama üzerinden birbirleri ile kolay bir şekilde fikir alışverişinde bulunurken, bir yandan da eğlenceli de olaylar yaşanmaktadır.

Temelde olay bu şekilde olsa da bazı yerlerde ergenlik daha ağır basmış ve bazı sahneler gereksiz yere serpiştirilmiş durumda. Bunu da arada belirtmek lazım. Ayrıca cinselliğin ön plana çıkmış olduğu sahneler bazen dizinin ana düşüncesini önüne geçebiliyor. Ne olursa olsun bu dizide heyecanı hiçbir şekilde azaltmıyor. KalinaAlabrudzinska ve PiotrDomalewski’nin yönetmenlik koltuğuna oturduğu Sexify bazı gereksiz sahnelere rağmen oldukça ilgi çekici bir dizi. Muhteşem bir dizi olduğunu söyleyemeyiz ama ilerleyen dönemlerde dizinin içeriği ve kalitesi yükseltilirse ortaya çok daha güzel bir iş çıkabilir.