Seksenler Dizisi Yeni Bölüm Yayınlandı mı?

Özellikle yakın geçmiş dizilerinin günümüzde meşhur olarak yayınlanmaya devam ettiğini, oldukça popüler olduğunu ve çok ilgi gördüğünü söyleyebilmek mümkündür. Yakın geçmişi anlatan Türk televizyon dizileri arasında en önemlilerinden bir tanesi ise Seksenler dizisiydi. Uzun bir süre yayında kalan Seksenler dizisi özellikle o dönemde gençliğini yaşamış ya da hayatının bir kısmını seksenler döneminde geçirmiş olan kişiler tarafından beğeniyle ve kimi zaman da hasretle izleniyordu. Daha sonrasında bir ara verildi ve şu an tekrar çıkacağı konuşuluyor. İşte bu noktada da acaba Seksenler dizisi yeni bölüm yayınlandı mı diye merak edenler olabiliyor. Şu an için herhangi bir şekilde yeni bölüm yayınının bulunmadığından da söz edilebilmektedir.

Seksenler Dizisinin Konusu Nedir

Seksenler dizisi geçmiş bölümlerini izlemek isteyen kişiler için öncelikli olarak Seksenler dizisinin konusu nedir sorusunun cevaplanması gerektiği görülüyor. Bu sorunun cevabı aslında dizinin isminde gizlidir. Seksenler dizisinde asıl konu tabi ki 1980’lerde yaşanan dönemin anlatımıdır. O dönemde yer alan aile yapısı, kültür, sokaklar, caddeler, giyim ve kuşamlar, ev düzenleri, politik durum, teknoloji en ince ayrıntılarıyla dizide anlatılmaktadır. İşte o dönemde bulunmuş olan kişiler de dizi sayesinde tekrar geçmiş günleri izleme ve anlama şansını yakalamaktadırlar.

Seksenler Dizisinin Oyuncuları

Yayınlanmış bölümleri ile Seksenler dizisinin oyuncuları eğer incelenecek olunursa oldukça geniş bir oyuncu kadrosuna sahip olduğundan söz edebilmek mümkündür. Başrol oyuncuları olarak Rasim Öztekin, Özlem Türkad, Şoray Uzun, Yasemin Çonka, Ayşe Tolga ve Ceyhun Fersoy isimlerinden söz edilebilirken anlatıcı olarak da yine Şoray Uzun ismi yer almaktadır. Tema müziği bestecisi ve açılış bestecisi olarak Burcu Güven ve Ümit Besen isimleri yer alıyor. Birol Güven, Müfit Can Saçıntı ve son olarak da Bora Tekay dönemlerinde dizinin yönetmenlik koltuğunda oturmuşlardır. Toplamda 7 sezon 228 bölüm yayınlamış olan Seksenler dizisinin yapımcısı da Birol Güven’dir. İstanbul’da yayımlanmıştır.

Seksenler Dizisinin Yeni Sezonu Ne Zaman

Seksenler dizisinin 7 sezonunu da hayranlıkla takip eden ve ekranlara tekrar gelmesini isteyen izleyici kitlesi tarafından özellikle Seksenler dizisinin yeni sezonu ne zaman çıkacak gibi soruların cevabı da merak ediliyor. Bunun için net bir süre verilmemekte olup yakında şeklinde bildirmeler yapılıyor. Tahmin edilen yayınlanma kanalı ise yine değişmeyeceğe benziyor. Henüz bu konuda da net bir bilgi yok ancak yine TRT 1 ekranlarında Seksenler dizisi izlenebilir.

Tavsiye edilen içerikler

7 Yorum

  1. 80’li yılları tekrar yaşatan en sevdiğimiz favori dizimiz.. hem eglenceli hemde aile konusunu aile yapısı, anlatan en güzell dizii.

  2. seksenler dizisi tekrar baslasin ya lütfen aile dizi severek izliyordum neden bittiki seksenleri izlerken o yillara gidiyom yilbasi geceleri soboli ev cok hoşdu..izlemekten keyif aldigim tek diziydi lütfen bi daha baslasin yenidenn bir an önce sezona girsinn .

  3. ben maaalesef zamanında izleyemedim şimdi tekrarlarını izliyorum.ne güzel diziymiş , keşke zamanında izleyebilseydim :((

  4. merhaba sayın seksenler dizisi nin yönetmeni ve tüm oyuncuları .dizinizi büyük keyifle ailece izliyor ve takip ediyorduk final olmasına çok üzüldük.dizinin içindeki tüm müzikleri güzel ve anlamlıydı .Başarınızın devamını dileriz. Şanlıurfa dan selamlar.

  5. bu zamana kadar bizimkiler dizisinden sonra seyrettiğim en güzel aile dizisiydi.keşke bitmeseydi de tekrar dizisi eski enerjisini yakalayıp devam etseydi.hakikaten dizinin bitmesine çok üzüldük ailece.

  6. geri başlayacak mı seksenleri şimdiden çok özledim her dizi böyle final yapmak zorunda mı geri başla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir