Sefirin Kızı Konusu Nedir ?

İlk bölümünü 16 Aralık 2019 yılında Star Tv Ekranlarında izleyicilerine merhaba demiştir. Yönetmeliğini Emre KABAKUŞAK’ın yaptığı, senaryosunu Ayşe Ferda ERYILMAZ ve Sedef Nehir ERDEM’in birlikte kaleme aldıkları Türk yapımı dram dizisidir.

Her Pazartesi Saat 20:00’de Star TV Ekranlarında.

Gariban bir yarıcının oğlu olan Sancar efe, daha çocuk yaştayken Bodrum’a tatile gelen bir büyük elçinin kızı olan Nare’ye sevdalanır.
Bu iki zıt çocuk, birbirlerini çok severken, sevdaları için yıllarca mücadele ederler. Fakat Sonunda kız oğlana kaçar ama tam kavuştukları gece Nare birden ortadan kaybolur. Bir daha onu gören olmaz.
Kimi der denize düştü öldü, kimi der sefir kızı ya Avrupa’ya kaçtı. Bir aşık da onlara türkü yakar, der ki sefirin kızı alaca kuş oldu uçtu. Böylece Nare ve Sancar’ın mutsuz hikayesi bir destana dönüşür.ve kavuşmaları artık mümkün olmaz.

Sefirin Kızı Başrol Oyuncuları

Neslihan ATAGÜL (Nare)

20 Ağustos 1992 yılında İstanbul’da doğmuştur. Annesi Beyaz Rus, babası Çerkez kökenlidir. 2005 yılında Erberk Ajansa kayıt yaptırdıktan 2 ay sonra bir reklam filminde oynamıştır. Yeditepe Üniversitesi Tiyatro bölümünde okumuştur. Neslihan Atagül, oyunculuk hayatına ilk kez 2006’da Yaprak Dökümü dizisinde Deniz karakteriyle adım atmıştır. Ekim 2015 ayında Star TV’de gösterilmeye başlayan, yönetmenliğini Hilal Saral’ın yaptığı baş rollerin’de Burak Özçivit ve Atagül’ün oynadığı Kara Sevda adlı dizide Zerrin Tekindor ve Kaan Urgancıoğlu da oynamıştır. 25 Kasım 2015 tarihinde, 3 yıla yakındır beraber olduğu Kadir Doğulu ile nişanlanmış daha sonra evlenmiştir.

Neslihan Atagül Dizi Çekimleri

Engin AKYÜREK (Sancar Efe)

12 Ekim 1981 Yılında Ankara’da doğmuştur. Ankara Üniversiteli Dil ve Tarih Fakültesinden mezun olmuştur. Sonrasında ise Türkiye’nin Yıldızları adlı yarışmada birinci seçilerek sanat dünyasına ilk adımını atmıştır. Yarışma sonrasında Yabancı Damat isimli Tv dizisinde rol almıştır. Yabancı Damat isimli dizide Kadir Sadıkoğlu karakterini canlandırmıştır. Bu dizi sonrasında Kader isimli dizide Cevat karakterini canlandırdı. Bu dizilerin ardından Karayılan, Bir Bulut Olsam, Fatmagül’ün Suçu Ne ? isimli dizilerde oynamıştır. 2014 yılında vizyona giren Bi Küçük Eylül Meselesi filminin başrol oyuncusu olmuştur. 2014 Yılında ise Tuba Büyüküstün ile beraber Bu dizinin başrol oyunculuğunu paylaşmıştır. Engin Akyürek 2015 yılında En İyi Aktör seçilmiştir.

Seferin Kızında Şok Gelişme

2019 Yılında ekranlara merhaba diyen seferin kızı dizisi oyuncusu Engin Akyürek “sancar efe” karakterin’i canlandıran  oyuncunun Şok edici ilişkisi.

Aynı seti paylaştığı oyuncu arkadaşı Tülin YAZKAN “Menekşe” karakterini canlandıran set arkadaşıyla ilişki yaşadığı ortaya çıktı.

Aşk iddalarını kabul eden oyuncu. İnkar etmedi aynı  seti paylaştığı Menekşe Yazkan’la aşk yaşatıkları doğrulandı.

Bir süredir ekranlarda yer alan seferin kızı dizisi  pazartesi günlerinin en sevilen dizileri arasında yer aldı.

Sefirin Kızı Oyuncuları

 • Engin Akyürek (Sancar Efeoğlu)
 • Neslihan Atagül Doğulu (Nare)
 • Uraz Kaygılaroğlu (Gediz)
 • Doğukan Polat (Yahya)
 • Hivda Zizan Alp (Elvan)
 • Özlem Çakar Yalçınkaya (Refika)
 • Erhan Alpay (Akın)
 • Erdal Küçükkömürcü (Güven)
 • Gonca Cilasun (Halise)
 • Tülin Yazkan (Menekşe)
 • Esra Kızıldoğan (Müge)
 • Cemre Öktem (Zehra)
 • Edip Tepeli (Kavruk Ömer)
 • Beren Gençalp (Melek)

Tavsiye edilen içerikler

6 Yorum

 1. Güzel bir dizi ama biraz daha inandırıcı olsa daha iyi olur sancar niye odun gibi biraz aşkla baksa kıza. 😀 😀

 2. müzik seçimlerini özellikle çok beğendim. oyunculuklar da çok iyi… özellikle Neslihan. Bir de küçük kızı beğendim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir