Mucize Doktor’un final yapmasının nedeni ortaya çıktı!

Yeni sezonda yeni hikayelerle izleyicilerin karşısına çıkması beklenen Mucize Doktor dizisi sürpriz bir karar ile sevenlerine ayrılık haberini duyurdu. Onur Tuna, Taner Ölmez ve Reha Özcan gibi sevilen oyuncuların başrolünde olmasıyla ilk yayınlandığı günden beri reyting rekorları kırarak Ali Vefa karakterinin otizmli bireyi canlandıran hikayesi izleyenlere özel duygular hissettirdi.

Çoğu zaman reytinglerde üst sıralarda yerini alırken son zamanlarda olayların kesintiye uğraması hikâyenin ilk zamanki heyecanının izleyiciye işlememesi dolayısıyla reytinglerde bir düşüş yaşandı. Hazal Türesan’ın da oyuncu kadrosunda olması sosyal medya üzerindeki hayranlarını etkileyerek diziye büyük bir kitle oluşturmakta katkı sağladı.

Mucize Doktor Neden Ani Bir Karar Aldı?

Pandemi sürecinde çekilen dizi, oyuncular için büyük zorluklar yaşatarak dizi içerisindeki performanslarının düşüşüne sebep oldu. Bu yüzden oyuncuları daha fazla yıpratmayarak final kararı alınacağı belirtildi. İzleyicilerin aklına neden sezon finali yapmıyorlar sorusu gelse de yeni sezon için yeterli performans olmayışı dizide beklentiyi karşılayamayacağı için final kararı alındı.

Yetenekli oyuncuların dizideki performansları uzun ve yoğun geçen senaryolara pandemi sürecinde ayak uydurmak oldukça zorlaştı. Başrol oyuncularının pes etmesinin ardından diziye yeni başrol gelemeyeceği belirlenerek final kararı kesinleşti.

Mucize Doktor Hikayesi Sona Eriyor

Otizmli başarılı bir doktoru canlandıran Ali Vefa karakteri, izleyicileri kimi zaman üzüntüye kimi zaman sevgiye ve kimi zaman ise heyecana sürükledi. Sadece Ali Vefa karakteri değil diğer tüm oyuncular da yeteneklerini sergileyerek izleyicileri ekran başına kilitledi.

Tüm bölümlerde izleyicilerine keyifli anlar yaşatan Ali Vefa karakterinin hikayesi artık sonlanarak 64. bölüm ile izleyenlerine veda edecek. Final bölümünde izleyicileri büyük sürprizler bekliyor olacak ve her ne kadar sevenlerini üzecek bir veda bölümü olsa da izleyicisine keyifli anlar yaşatmayı ihmal etmeyecek.