Mucize Doktor Rekorlarda! Camdaki Kız’ı Bile Ezip Geçti! Özellikle Bu Sahne Sosyal Medyanın Konusu Oldu

FOX TV de yayınlanan perşembe akşamları izleyicisi ile buluşan Mucize Doktor da kanallar arası yine kıran kırana bir rekabet vardı. Reytinglerde en tepelerde bulunan Camdaki Kız, sosyal medya paylaşımlarında Mucize Doktor’un çok çok gerisinde kalarak bu hafta listenin aşağısına geriledi.

Dizilerin sosyal medyadaki paylaşımları ölçerek sürekli olarak yayınlanan Adba TV’nin 6 Mayıs perşembe günü diziler arasında paylaşım sonucu açıklandı. Bu paylaşımlara göre reytingler diziler arasında değişim gösterdi. Adba TV’nin düzenli olarak hazırladığı rapora göre perşembe gününün birincisi herhalde Mucize Doktor oldu.

Liste Birincisi Mucize Doktor

 

Mucize Doktor 27.539, Camdaki Kız 10.475, Alev Alev 10.400, Bir Zamanlar Kıbrıs, Akrep 2.814, Bir Zamanlar Çukurova 2.527 iletilerle bu hafta bu şekilde oldu. Listenin başında Mucize Doktor yer alarak reytingle Camdaki Kızı gerisinde bıraktı.

Doktor Ali Vefa’nın hikayesini anlatan Mucize Doktor, sosyal medyada o kadar çok beğenilerek gündemde oldu ki aynı gün diziyle ilgili yirmi yedi bin ileti paylaşımı oldu. Bu hafta takipçilerini ekrana bağlayan Mucize Doktor reyting birincisi oldu.

Camdaki Kız, Mucize Doktor’un Gerisinde

 

Kanal D’nin dizisi Camdaki Kız reytingde günü birinci olarak kapattı. AB ve ABC1 kategorilerinde iki haneli oranlara çıkmasına rağmen Camdaki Kız totalde ise günü 2. sırada olarak tamamladı. Fakat sosyal medyada, reytinglerinde düşüşe geçen Mucize Doktor ‘un bir hayli gerisine düştü. Camdaki Kız 10.475 iletide kaldı. Listede 3. sırada ise yine reytinglerde istediği sonucu bulamayan Alev Alev oldu. Dizinin finaline az kaldığı belirtiliyor.

Fakat izleyiciler genelde sosyal medyada dizileri takip etmekten vazgeçmiyor. Show TV de yayınlanan Alev Alev dizisini takipçileri gün boyunca 10.400 paylaşım yaptı. TRT1 dizisi Bir Zamanlar Kıbrıs ise gün geçtikçe yükseliyor.

Dün akşam 6. bölümü yayınlanan dizinin reytinglerde ne çok iyi ne de çok kötü olarak orta seviyede sosyal medyada aynı şekilde Ahmet Kural ve Pelin KarahanIı’nın başrol oyunculuğu yaptığı Bir Zamanlar Kıbrıs, 9.606 gönderiyle sosyal medyada dördüncü sıraya ulaştı. Listenin beşinci sırasında 2.814 gönderiyle, reytinglerde totalde 40. sıraya gelen Akrep dizisi oldu.