Masumlar Apartmanı Dizisine Gülseren Buğdaycıoğlu’ndan Çarpıcı Açıklamalar! Dizi Çok Çarpıtılıyor! Gerçek Aile Bu Değil

Uzun süreden beri ekranlarda ilgiyle izlenen Masumlar Apartmanı dizisiyle ilgili yazarından çarpıcı açıklamalar geldi. Psikolog Buğdaycıoğlu, kendisine gelen hastalarının yaşam öyküsünden esinlenerek yayımladığı kitaplar ekranda izleyici ile buluşuyor.

Bu eserlerinden biri olan Masumlar Apartmanı dizisi her bölümü ilgiyle izlenen dizilerin de başında geliyor. Kimi zaman izleyenlerin bu kadarı da olmaz gerçek değildir gibi sahnelerin izlendiği dizi aslında tamamen gerçek yaşam öyküsünden esinlenerek yazılmıştır.

Masumlar Apartmanının Gerçeklerin Daha Azaltmış Senaryosu

Kliniğine gelen bir hastasının hayatını anlattığını belirten Buğdaycıoğlu, hikayenin tamamını anlatmadığını gerçeğin çok daha fazla olduğunu belirtti. Ünlü yazar kliniğine gelen binlerce hastasının olduğu ve bu hastaların yaşam hikayelerini onların hiçbir bilgisini açık etmeden anlattığını belirtti. Hastalarının büyük bir kısmının kitabı okuduklarını ve oldukça memnun olduklarını da ekledi.

Buğdaycıoğlu geçen sene final yapan İstanbullu Gelin dizisinde konu edinilen ailenin çok araştırıldığı ancak kimsenin bir sonuca ulaşamadığını da ekledi. Dizinin yayınlanmasından sonra gerçekte var olan ailenin arayarak kendi hayatlarını bu denli güzel anlattığı için çok mutlu olduklarını belirtti.

Yazar, yazdığı hikayelerin hemen hepsinde daha yalın bir şekilde anlattı. Bunun en büyük nedeni se Türk toplumu için çok daha ilgi çekici olduğunu gerçeklerin tamamıyla aktarılmasının izleyici tarafından inandırıcı bulunmama ihtimali olduğunu ifade etti.

Hastalarım Hayatlarını Kaleme Dökmemi İstediler

Gülseren Buğdaycıoğlu bugüne dek kliniğine ziyarete gelen çoğu hastanın kendi hayatlarının da çok ilgi çekici olduğunu ve aktarılması gereken bir hayatları olduğunu bu anlamda çok talep geldiğini de belirti.

Uzun yıllardan beri on binlerce hastasını aynı bir kitap gibi gördüğünü belirten ünlü psikolog kitap tutkusu sayesinde pek çok vakayı kitapla ölümsüzleştirdiğini belirtti.

Dizilerinin ve kitaplarının bu denli çok sevilmesinin altında ise gerçeklik yatıyor. Her bir eser bir yaşamın hikayesi fakat hiç kimse gerçekten bu insanların kim olduğunu ve nerede yaşadıklarını bilemiyor. Çoğu kitabında en yakın çevresinin dahi anlayamayacağı şekilde karakterler yer değiştirmiş ve başka yaşamlar anlatılıyormuş gibi aktarılmış.