Maraşlı Dizisi Konusu

11 Ocak 2021 tarihinde yayın hayatına başlayan Maraşlı TİMS&B Prodüksiyon imzalı bir yapımdır. Yönetmen koltuğunda Arda Sarıgün oturmakta ve senaryosu Ethem Özışık tarafından yazılmaktadır. Ercan Uğur ve Pelin Gülcan’ın kaleme aldığı aksiyon, dram ve polisiye türündeki Türk yapımı dizidir. Dizinin başrollerinde Alina Boz ve Burak Deniz yer almaktadır. Güçlü bir ekibi bulunan dizinin konusu merak edilmektedir.

Maraşlı dizisi konusu ile kısa bir süre içerisinde izleyici etkisi altına almayı başarmıştır. Dizinin yapımcısı Burak Sağyaşar ve Timur Savcı’dır. Uygulayıcı yapımcı ise Banu Gündoğdu’dur. Dizinin yönetmeni Arda Sarıgün olup yönetmeni Fatma Öztürk Kılınç ve II. yönetmen Özlem Gülhan’dır. Pelin Gülcan, Ethem Özışık tarafından senaryolaştırılan dizinin görüntü yönetmenliğini Hakan okumuş üstlenmiştir. Genel sanat yönetmeni ise Nilüfer Ayçe Çamurdur. Dizinin kurgu yönetmeni Ömer Cebeci’dir.

Maraşlı Dizisi Oyuncuları

ATV ekranlarında yayınlanan Maraşlı dizisi oyuncuları büyük bir merakla araştırılıyor. Başrollerde Alina Boz ve Burak Deniz’in yer aldığı projede Serhat Kılıç, Rojda Demirer, Kerem Atabeyoğlu, Saygın Soysal, Yahya Çelebi, Melis İşiten, Nesrin Yılmaz, Cengiz Sezgin, Türkü Su Demirel, Bedriye Roza Çelik, Nihal Dinçer, Mert Ateş, Sinem Akyol, Neslihan Acar, Gizem Kala, Özgür Koç, Cihan Yenici, Hakan Altıner gibi isimler yer alıyor.

Maraşlı dizisi konusu

Maraşlı dizisi izleyici tarafından büyük bir ilgi gördü. ATV ekranlarının en iyi yapımlarından biri olmaya başladı. Maraşlının tek amacı hasta kızını hayata döndürmek de evladına yaşatılan acıları unutmamak ve unutturmamaktır. Bir gün sahaf dükkanından içeri güzel bir kız girer ve Mahur Türel ile tanışır. Ondan itibaren dengeler şaşar. Maraşlı Mahur’un hayatını kurtarır ve o gün kaderleri de birbirine bağlanmış olur.

Özel kuvvetlerden ayrılmış olan Maraşlı sahaf dükkanı açmıştır bu dükkanla hayatını geçirmek istemektedir. Gözü Kara bir delikanlı olan Maraşlı Cesur adaleti kendi bildiği yollarla sağlamaya çalışmaktadır. Hayatının dönüm noktası ise kızı Zeliş’in vurulduğu gündür. O andan sonra her şey değişmiştir.

Maraşlı Burak Deniz Kimdir?

Maraşlı dizisinin Maraşlısı Burak Deniz 17 Şubat 1991 doğumludur. İzmit’te dünyaya gelen oyuncu Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde eğitim görmüştür. Kolej Günlüğü dizisi ile ilk dizide yer almıştır. Ardından Sultan, Medcezir, Kaçak Tatlı Küçük Yalancılar, Gecenin Kraliçesi, Aşk Laftan Anlamaz, Bizim Hikaye gibi projelerde yer almıştır. Ayrıca Arada adlı sinema filminde de rol almıştır.

Maraşlı Dizisinin Mahuru Alina Boz Kimdir?

Maraşlı dizisi konusu ve oyuncuları ile büyük ses getirdi. Mahur karakteri Alina Boz 14 Haziran 1998 doğumludur. Rusya’nın başkenti Moskova’da dünyaya gelmiştir. Annesi Rus, babası Bulgar göçmenidir. Ailesinin işi nedeniyle Türkiye’ye gelen Alina Boz 7 yaşında İstanbul’a gelmiş ve Türkçe öğrenmiştir. 2013 yılında oyunculuk kariyerine başlayan oyuncu 15 yaşındayken Cesur Hemşire dizisinde Canan karakteri ile yer almıştır. Daha sonra Paramparça dizisinde Hazal olarak karşımıza çıktı. 2016 yılında Kaçma Birader filminde Melis Kahveci olarak rol aldı. 2017 yılında Sevda’nın bahçesi dizisinde Defne karakterine can verdi. 2018 yılında Vatanım Sensin dizisinde prenses Anastasia rolünü üstlenmişti. Son olarak TRT 1 ekranlarında Elimi Bırakma projesi ile yer alan oyuncu Netflix orijinal dizisi Aşk 101 de baş rol almış ve Eda rolünü canlandırmıştı.