Leyla ile Mecnun Eski bölümler hangi kanalda?

Geçmiş tarihten esinlenerek yapılmış olan ve izlenme sayısı oldukça fazla olan Türk televizyon dizilerinden bir tanesi olarak Leyla ile Mecnun dizisinin gösterilebilmesi mümkündür. TRT 1 ekranlarında 3 sezon yayımlanıp daha sonrasında finale giden bu dizinin hayranları ciddi oranda fazlaydı ve ‘’LM’ciler’’ olarak adlandırılma yapılmaktaydı. Tür olarak absürt komedi olarak bilinen Leyla ile Mecnun dizisinin tekrar tekrar izlendiğini de söyleyebilmek mümkündür. Eski bölümlerini tekrar izlemek isteyen kişiler tarafından acaba Leyla ile Mecnun eski bölümler nereden izlenir diye araştırma içerisine girenler de olabiliyor. Bu dizinin eğer eski bölümleri tekrar takip altına alınmak istenirse bunun için Youtube kanalı üzerinden tüm bölümleri izlenebilir. Burada kanallar bulunmaktadır ve kanallar internet üzerinden eski bölümlerini vermeye devam ediyor.

Leyla ile Mecnun Konusu Nedir

Asıl merak edilen konu ise Leyla ile Mecnun konusu nedir sorusu ile geliyor. Aslında Leyla ile Mecnun efsanesinden etkilenerek hazırlanmış olan dizi konsepti çok fazla tarihi bir içerik taşımıyor. Bir başka deyim ile tam olarak Leyla ile Mecnun arasında geçen aşkı anlatmıyor. Bir mahalle kültüründe absürt kimliklerin oluşturduğu karakterler ile komedi dizisi olarak hazırlanmış bir dizidir. Dizinin en önemli noktası ise tamamen doğal yaşantıları anlatmasıdır.

Leyla ile Mecnun Oyuncuları Kimler

Tabi ki bir de oyunculardan söz etmek gerekmektedir. Leyla ile Mecnun oyuncuları kimler diye bakıldığında öncelikli olarak başrol oyuncularından başlanarak anlatım sağlanabilir. Başrolde Ali Atay, Ezgi Asaroğlu, Melis Birkan, Müge Boz, Zeynep Çamcı, Serkan Keskin, Ahmet Mümtaz Taylan, Cengiz Bozkurt, Osman Sonant, Köksal Engür ve Ege Tanman isimleri yer alıyor. Tema müziği bestecisi Mehmet Erdem ve Alper Atakan olup bestecisi ise yine Mehmet Erdem ismi olarak geçiyor. Yönetmen koltuğunda ise Onur Ünlü, Eyüp Boz, Murat Onbul gibi isimler yer almaktaydı. Toplamda 3 sezon ve 104 bölüm ile yayınlanmış olan bu dizinin kurgucusu ise Murat Bör ismidir.

Leyla ile Mecnun Yeniden Başlayacak Mı

Leyla ile Mecnun dizisinin ciddi bir takipçi kitlesi hala bulunuyor ve en çok istedikleri tek bir konunun aslında bulunduğundan söz edilebilir. Bu dizinin tekrar yayınlanmaya başlamasını bekliyorlar. Bu nedenle de Leyla ile Mecnun yeniden başlayacak mı diye merak edenler olabiliyor. Bir zamanlar Leyla ile Mecnun bittikten sonra ‘’Ben de Özledim’’ ile devam ettirildi ancak sonrasında yayından kaldırıldı. Şu an ise ne yazık ki böyle bir planlama bulunmuyor.

Tavsiye edilen içerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir