Kuzey Yıldızı İlk Aşk Aslıhan Güner’in Vedası Duygulandırdı! Öyle Bir Paylaşıma Yer Verdi ki! Seyirci Gözyaşını Tutamadı

Kuzey Yıldızı 14 Eylül 2019 tarihinde Show TV kanalında yayın hayatına başlamıştır. Komedi türünde olan Kuzey Yıldızı İlk Aşk 2 sezondur her hafta ekranlarda izleyicileri ile buluşmaktaydı.

Yapımcılığını Süreç Film üstlenen Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisinin başrollerinde Aslıhan Gürbüz (Yıldız Kadıoğlu ), İsmail demirci ( Kuzey Mollaoğlu ), Aslıhan Kapanşahin ( Mine Mollaoğlu ), Gizem Güneş ( Feride Mollaoğlu ), Nilsu Berfin Aktaş ( Gökçe Mollaoğlu ), son sezona kadroya katılan;  Cengiz Bozkurt ( Cevher Kadıoğlu ), Halil İbrahim Kurum yer almıştır.

Yönetmenliğini Ersoy Güler üstlenen Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisinde final kararı iki bölüm önceden belli olmuştu ve altmış üçüncü bölümü ile ekranlardan veda etti.

 Karadeniz Dizisi Kuzey Yıldızı İlk Aşk

Ekranlara veda eden Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisinin ilk bölümünden itibaren bölümleri Karadeniz de çekiliyordu. Yıldız’ın ilk aşkı olan Kuzey bir evlilik geçirdikten sonra 3 kızı ile birlikte tekrar Karadeniz’e döner. Yıldız ve ailesi başlarda düşman olsa da Kuzey ve kızlarına daha sonra Kuzey’in de Yıldız’a âşık olması ile birlikte düşmanlık sona erer.

2 Sezonda evlenerek Kuzey ve Yıldız mutluluğu yakalarlar. Her cumartesi hem Karadeniz’in iç açıcı doğal manzarası ve Kuzey ile Yıldız’ın romantik komedi hikayesi ile izleyenlerini ekranlara kilitlemeyi başarıyordu. Yaza doğru dizi temizliğine başlayan kanallar Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisinin de ekran hayatına son verme kararı almıştı.

Aslıhan Gürbüz Yıldız’a Veda Etti

Yıldız karakterine hayat veren Aslıhan Gürbüz ise Twitter hesabından üzülerek veda mesajı bıraktı. Yıldız ile 2 sezondur birlikte olan Aslıhan Gürbüz Yıldız’ı mutlu ve huzurlu olduğu yerde ve insanlar ile bıraktığını söyleyerek altmış dört bölümdür her akşam kendileri ile birlikte oldukları için çok minnettar olduğunu ve teşekkür ettiğini söyledi.