Kuruluş Osman ATV’nin Sevilen Dizisi

Diriliş Ertuğrul dizisinin devamı olan Kurtuluş Osman yayınlanan her yeni bölümüyle reyting rekorları kırmaya devam ediyor. İzleyicilerini her bölümde ekran başına kilitlemeyi başaran dizi, 20 Kasım 2019 yılında gösterime girmiştir. Bozdağ film imzasıyla yayın hayatına başlayan Kurtuluş Osman dizisinin yönetmenliğini Metin Günay ve görüntü yönetmenliğini Ahmet Faruk Karacan’ın yaptığı ve senaryosunu, Zeynep Peker Bozdağ, Atilla Engin, Mehmet Bozdağ’ın yazdığı kurgu kategorisinde tarih filmidir. Her hafta çarşamba akşamları ATV ekranlarında yayınlanan dizi reytingleri alt üst ediyor ve tahtını kimseyle paylaşmıyor.

Kuruluş Osman Dizisinin Konusu Nedir?

Kurtuluş Osman dizisi 400 tane çadırı olan bir obadan yedi cihana hükmeden bir beyliğin imparatorluğa giden yolunun hikayesini anlatıyor. Diriliş Ertuğrul’dan sonra güçlü bir kadroyla yoluna tam gaz devam eden Kuruluş Osman Dizisinin Konusu ve tarihe ışık tutacak sahneleri ile her çarşamba izleyicilerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Süleyman Şah’ın önderliğinde ailesi ve obasıyla beraber Anadolu’ya gelme mücadeleleri anlatılmakta olan Diriliş Ertuğrul dizisinin devamı niteliğindeki dizi konusu ile tarih severlerin bir hayli ilgisini çekmektedir. Gücünü kılıcının ve ilahi aşktan alan, zorbalığa ve köleliğe direnen bir tarihi süreci anlatmaktadır. Osmanlı İmparatorluğunun kuruluş hikayesini anlatan ATV ekranlarında yayınlanan tarihi bir dizidir. İstanbul’un Beykoz ilçesinde çekilen dizi Riva’da 300 dönümlük bir arazi üzerinde camiler, hanlar, hamamlar, inşa edilerek dizi çekimlerine uygun hale getirilmiştir.

Kuruluş Osman Dizisinin Oyuncuları Kimlerdir?

ATV ‘nın reyting rekortmeni Kuruluş Osman dizisinin oyuncu kadrosu, bir çok ünlü ismi bünyesinde barındırmaktadır. Başrollerinde sevilen yakışıklı oyuncu Burak Özçivit’in rol aldığı dizinin diğer oyuncuları,Ragıp Savaş, Emre Basalak, Nurettin Sönmez, Buse Aslan Akdeniz, Açelya Özcan,Özge Törer, Yiğit Uçan, Çağrı Şensoy, Burak Çelik, Tolga Akkaya, Celal Al, Yeşim Ceren Bozoğlu, Atilla Güzel, Erkan Avcı, Ahmet Yenilmez, Seçkin Özdemir,  Émin Gürsoy, Seray Kaya, Kanbolat Görkem Arslan, Tamer Yiğit ve usta oyuncu Cüneyt Arkın rol almaktadır.

Burak Özçivit Kimdir?

Kuruluş Osman dizisinin sevilen karakteri Osman’ı canlandıran Burak Özçivit 24 Aralık 1984 İstanbul doğumludur. Eski manken ve aynı zamanda oyuncudur. Marmara Üniversitesinin Güzel Sanatlar Fakültesinden mezun oldu. 2013 ve 2015 te Best of Model yarışmasına katılmış Best Model Of The World’ de Dünyada 2. en iyi manken olarak seçilmiştir. Birçok defilede görev almıştır. Ekranlara tanışması, Ekşi 18 dizisinde komiser Murat karakteriyle olmuştur. Oynadığı dizi ve sinemalar, Zarafa Hasan, Musallat Suat, Kardeşim Benim, Aşk Sana Benzer, Zoraki Koca, Eksi 18, Emir, Küçük Sırlar, Muhteşem Yüzyıl, Kara Sevda ve Çalıkuşu dizilerinde rol almıştır.

Kuruluş Osman Dizisinin Yeni Bölümünde Neler Olacak?

Her Çarşamba ATV ekranlarında yayınlanan Kuruluş Osman dizisinin yeni bölümü izleyiciler tarafından merakla bekleniyor. Yayınlanan son bölüm fragmanında Ertuğrul Gazi’nin Osman Bey’e olan vasiyetini unutmadığını, vakti gelince gün yüzüne çıkacağını söyledi.