Küçük Senarist Asya Şahin’in Senaryosu Film Setinde! Hayaller Gerçek Oluyor

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün yürüttüğü TÜRKSAK Vakfı iş birliğiyle gerçekleştirilen Filmimin Hikâyesi yarışması bu yıl 17.kez düzenlendi. Bu yıl birinciliği hak eden Asya Şahin isimli gencin Kırmızı Araba Hikâyesi isimli hikâyenin filmi çekildi.

Birinci seçilen Asya Şahin’in hikâyesinin çekimlerini ünlü senarist ve yönetmen Ali Tanrıverdi ile birlikte gerçekleştirdi. Aynı zamanda filmin başrol oyuncusu olan Şahin, hem yönetmen koltuğunda ki heyecanı hem de oyunculuk heyecanını bir arada yaşadı. Bu yarışma ile birlikte her yıl bir gencin hayalleri gerçek oluyor.

Yönetmen Ve Oyunculuk Heyecanı Genç Kızı Heyecanlandırdı

Bu yıl 23 Nisan da düzenlenen deneyimli jüri üyelerinin kararıyla birinci olan Asya Şahin senaryosunun film çekimlerinde genç kızın heyecan ve mutluluğu adeta gözlerinden okunuyordu.

Birçok başarılı filmin senaristliğini yapan Murat Şeker ile birlikte geçtiğimiz yıl Amacı Olmayan Grup filmlerinin yönetmenliğini yapan Ali Tanrıverdi’nin yardımlarıyla yapılan filmin çekimlerin de oyuncu Beste Bereket ile başrolü paylaşan Asya Şahin, unutulmaz bir deneyim oldu. Başrolleri aynı zaman da Vakfın yönetim kurulu başkan yardımcılığını yapan ve yapımcılıkla ilgilenen avukat Burhan Gün üstlendi.

Asya’nın Heyecanı Oyuncuları Da Etkiledi

 

Oyuncular ve tüm set ekibi küçük senaristin mutluluğunu ve heyecanını onunla birlikte yaşadılar. Yarışmada ki diğer bir büyük ödül ise dizüstü bilgisayar fakat genç öğrencinin hikâyesinin film olarak çekilmesi heyecanını ve mutluluğunu ikiye katladı. Genç kız TÜRKSAT vakfının düzenlediği bu yarışma sayesinde birçok genç öğrencinin hayallerini gerçekleştirdiğini ve ilerideki eğitim hayatında seçim yaparken iyi bir deneyim olduğunu ifade etti.

Ayrıca, bu sayede birçok şey öğrendim kendimde ve hikâyemde ki eksikliklerimi fark ettim. Benim için çok değişik ve öğretici bir deneyim oldu’ dedi. Birinci olduğuna inanamayan genç kız onun niçin büyük bir hayalin gerçekleştiğini ve mutluluğunun tarif edemeyecek kadar büyük olduğunu sözlerine ekledi.