Kefaret Dizisi Reytinglerde Çakıldı! Nurgül Yeşilçay, Mert Fırat Final Tarihini Açıkladı! Seyirci Şokta

Fox TV ekranlarında her hafta pazar akşamları yayınlanan Kefaret dizisi ne yazık ki reytinglerde limoni bir durum yaşıyor. Dizi ile ilgili reytinglerde çakıldı haberleri dolaşırken dizinin hikayesinin bir hayli sağlam olduğu iddia ediliyor. Kefaret dizisinde reytingler her ne kadar limonu olsa da dizinin hikayesi bir hayli sağlam. Fox TV’de Pazar akşamları yoluna hızlı bir şekilde devam eden diziler arasında yer alan bir dizi de Kefaret’tir.

Reytingler Düşüş Yaşasa da Hikaye Başarılı

Teşkilat dizisinin başlamasından sonra büyük bir sayıda seyirci kaybı yaşayan dizi, yine de hikayesinin iyi olması nedeni ile ayakta kalmayı başardı. Ünlü sanatçı Zülfü Livaneli’nin yaşanmış bir hikayesinden uyarlanan Kefaret dizisinde başarılı oyuncular arasında yer alan Nurgül Yeşilçay, Mert Fırat ve Yurdaer Okur üçlüsü adeta bomba etkisi yaratıyor.

Çok başarılı oyunculuk performanslarının yanı sıra hikayenin de bir hayli sürükleyici olması nedeniyle  Kefaret dizisinin ekranda kalmaya devam ediyor. Gücünü kısmen de olsa kaybeden Kefaret dizisinin hikayesi her ne kadar sağlam olsa da reytingleri limoni bir seviyede ancak can sıkıcı durumlar yaşanmaya devam ediyor.

Kefaret Reytingleri Bırakmıyor

Dizinin hakkının bu olmadığını düşünen çok sayıda seyirci var. Reytingler AB sıralamasında oldukça düşüş yaşadı. Ancak dizi listede altıncı sırada yer almayı başardı. Total ve ABC1’de ise reytingler ortalama seviyelerde yer almaya devam ediyor. Kefaret her iki kategoride ise 5. sırada yer almayı başardı.

Sıralama bazında oranlar iyi olsa dahi reytinglerde vasati bir başarı ortaya çıkıyor. Ancak dizi ilk başladığı dönemde çok daha iyi reytingler elde edebiliyordu. Dizinin 26. yeni bölümü ise 16 Mayıs Pazar akşamı Fox tv ekranlarında yer alacak.