Gönül Dağı Dizisinde Zirve Sevinci! Savaşı Kazandı ve Liderliğe Oturdu! Hem de Rekoru Kırdı

TRT 1 ekranlarına gelen ve ilk günden bu yana ilgi odağı olan hayranlarının sayısı sürekli artan Gönül Dağı bu hafta yine bir numara olarak zirvedeydi. Dizi on beş mayıs cumartesi akşamı ekranlara gelen yirmi sekizinci bölümü büyük beğeni ile izlendi.

Her bölümünde ayrı güzel, samimi, dürüst, sıcakkanlı bizim Anadolu’nun güzel insanlarını anlatan eşi ve benzeri olmayan bir öyküyü TRT ekranlarına  yansıtan Gönül Dağı, Cumartesi akşamı tüm TV programlarına rağmen en iyi reytingleri alan dizi oldu. Gönül Dağı birinciliğini güçlü reytingler izle tamamlarken sosyal medya tarafından da çok yorum alan dizi oldu.

Cumartesi Akşamı Bölüm Detayları

 

Dizinde bir Anadolu masalı küçük yerlerin ve minik dünyalarında büyük umutlar yeşerten Anadolu çocuklarının tüm olumsuz şartlara rağmen olmazı başarmaya çalışan üç yetenekli gencin yaşamından bahsediliyor.

Ekranlara bunu yansıtan Gönül Dağı’nın yapımcılığını Köprü Film Ferhat Eşsiz, yönetmenliğini ise Yahya Samancı üstleniyor.

Gönül Dağı Dizisinin Güçlü Kadrosu

 

Sevilen dizinin başrollerinde Berk Atan ile Gülsim Ali İlhan’ın paylaştığı Gönül Dağı’nda Ecem Özkaya, Ferdi Sancar, Ali Düşenkalkar, Erdal Cindoruk, Gülhan Tekin yer alıyor. Dizide ayrıca Ege Aydan, Ruhi Sarı, Eser Eyüboğlu, Feyza Işık, Nazlı Pınar Kaya, Şebnem Dilligil gibi usta oyuncularda oynuyor.

Nuri Gökaşan, Hüseyin Sevimli, Yavuz Sepetçi, Ulviye Karaca, Çiğdem Aygün, Utku Ateş, Ergün Kuyucu, Cemre Melis Çınar ve Zümre Meğreli de rol alan oyunculardandır. Dizinin kadrosunun oldukça yetenekli ve doğal davranan kişilerle dolu olması da ilgiyi arttırdı.

Gönül Dağı’nın başarısı bu kadronun özverili çalışmasının bir ürünüdür. Cumartesi akşamları yayınlanan dizi bizlere geçmişimizden ışık tutan bazen düşündüren ve güldüren sahneleri ile Anadolu insanını sıcakkanlılığını ve dürüstlüğünü tam manasıyla anlatan bir yapımdır.