Gelinim Mutfakta Son Bölümde Neler Oldu? İşte Seyirciyi Meraklandıran Detaylar

Gelinim Mutfakta da yeni gelen yarışmacı gelin Yağmur haftaya iyi başlayarak rakiplerine dişli bir çıkış yapmayı gösterdi. Seda ve Gönül kural hatası yaptıkları doğrulanınca -2 puan ceza alarak çeyrek altını Yağmur’a kaptırdı. Yağmur yeni gelmesine rağmen 3 tane çeyrek altın kazarak başarısını herkese gösterdi. Yağmur tüm hafta boyunca büyük emek vererek başarıya ulaşınca gözler final gününe döndü. 67 puan alan Yağmur en yakın rakibine 10 puan fark attı.

Gelinim Mutfakta ‘da Kural Hatası

Seda göz göre göre 2 defa kural hatası yapmayı başardı. Seda ilk hatasından uslanmayarak ikince kez aynı hatayı yapınca yaptığı yemeği kaynanasının bulmasının ardından acaba kayınvalide ve gelin Seda tabak bulma konusunda birbirlerine yardım ederek tüyolaşıyor mu sorusunu getirdi.

Gelin Esra ile kaynanası Fatma arasında eskiden yaşanan bir olay masaya yatırılarak para olayında yarışmacılar Esra’nın üzerine giderek büyük bir eleştiriye maruz bıraktı. Bu eleştiriler karşısında sessiz kalan kayınvalidesine karşı Esra kendini savunmaya devam etti. Final esnasında yine konusu açılacak olan para mevzusu Esra’nın zor anlar yaşamasına sebep olacak.

Gelinim Mutfakta Puan Durumu Kim Birinci Oldu?

Gelinim Mutfakta ‘da final haftasında Seda 70 puan, Esra 68 puan, Gönül 64 puan ve Yağmur 87 puan alarak 5 adet altın bileziği kazanan Yağmur oldu. 64 puan alan Gönül haftanın sonuncusu olarak yarışmaya veda etti. Yağmur sergilediği performansla hem altın bilezikleri hem de haftanın son çeyreğini de almayı başardı.

Esra’nın kayınvalidesi Fatma Hanım tatlıyı en iyi yapan Yağmur’a 1 puan verdi ve bu olay hem yarışmacıların hem kaynanaların hem de izleyenlerin eleştirisine sebep oldu. Final haftasının birincisi olmaya Yağmur adını yazdırarak 5 altın bileziğin sahibi oldu.