Escape at Dannemora – 2018 Yapımı Hapishaneden Kaçış Dizisi

Showtime kanalında yayınlanan Escape at Dannemora, 2 hapishane arkadaşının 51 yaşındaki bir hapishane çalışanıyla yaşadıkları ilişki ve aldıkları yardımla hapishaneden kaçış planı yapmaları ve kaçmalarını konu almaktadır.

Sol taraftaki Matt, Sağ taraftaki Sweat…

Tilly (Patricia Arquette) hapishanede dikim kısmında bir çalışandır ve mahkumların başında durarak onlara dikiş öğretip alınan siparişleri yetiştirmek için onların çalışmalarını takip etmektedir. Richard Matt (Benicio Del Toro) ve David Sweat ( Paul Dano ) hapishanede yanyana koğuşlarda kalan ve dikimhanede çalışan 2 tutukludur.

Tilly, evlidir ve kocasıda yine Dannemora’da çalışmaktadır. Fakat bütün bunlara aldırmadan Sweat ile aşk yaşamaktadır. Diğer mahkumlar bunun farkında olup olanları hapishane yetkililerine isimsiz bir mektupla iletirler, Sweat dikimhaneden alınır artık onun yerinde Matt vardır.

Matt ve Sweat, hapishaneden kaçmak gerekli malzemeleri nasıl elde edeceğini, 8 dolar olmadığından bırakılan en önemli delili, dizinin içerisinde neredeyse yaşayacaksınız. Bu dizi açık sahneler içerdiğinden dolayı aile ortamında izlenmesi tavsiye edilmez.