Diriliş Osman Ne Zaman Başlayacak ?

Diriliş Ertuğrul bu sezon sonu artık Diriliş Osman ismiyle devam edecek. Sevilen fenomen dizi Ertuğrul’un ölmesiyle isim değiştirecek ve Diriliş Osman olarak 6. Sezona başlayacak. 2019-2020 sezonunda yapılacak bu değişiklikte Osman karakterini sevilen oyuncu Burak Özçivit canlandıracak. Dizinin yapımcısı Sosyal medya hesabında oyuncuyla anlaşma sağlandığını açıklamıştı.

Osmanlı Dönemi Başlıyor

Selçuklu Devleti‘ne bağlı bir uç beyliğinden Bağımsızlığını ilan edip büyük bir imparatorluğun temellerini atan Osman Gazi dönemi başlıyor. Ertuğrul’un Söğüt ve Domaniç bölgesine diktiği çınar ağacını artık Osman Gazi büyütecek. Ertuğrul Gazi’nin ölümünün ardından Osman Gazi bey olabilmek için çok mücadele etmiştir. Bu durum Osmanlı Tarihi’nde yaşanan ilk taht kavgalarını da dizide göreceğimiz anlamını taşıyor.

Bizans yerleşik ve bölgesel güçleriyle mücadele, fetihler şanlı Türk Tarihi’ni ekranlara taşıyacak ve insanlarımıza yine en gerçekçi şekilde bu olayları aktaracak bu dizi Diriliş Ertuğrul’un 6. sezonu ile karşımızda olacak.