Diriliş Osman Hangi Kanalda Başlayacak

Türk televizyonlarında özellikle tarihi konular her zaman için dizi açısından daha çok tutulan ve izlenmesi yüksek olan seçenekler arasında yer almaktadır. Bu diziler arasında yer alan en önemlilerinden bir tanesi de Diriliş Osman dizisi olacağa benziyor. Bu dizide özellikle Osmanlı döneminin zamanlarında yaşanan olaylar ile izleyenler tarihe gidecek ve tarihte yaşanan çoğu detay noktayı, gerçeği, hüznü, sevinci dizide görebilecek. İşte bu diziyi heyecanla bekleyen kişiler tarafından en çok merak edilen konulardan bir tanesi de Diriliş Osman hangi kanalda başlayacak sorusu ile gelmektedir. Bu sorunun cevabı ise ATV olarak verilebilir. 2019-2020 sezonunda AT ekranlarında bu dizinin izlenebilmesi mümkündür.

Diriliş Osman Dizisinin Konusu Nedir

Dizinin en çok merak edilen durumlarından bir tanesi de konusu olmaktadır. Kişiler tarafından özellikle sorulan soru Diriliş Osman dizisinin konusu nedir sorusudur. Aslında bu sorunun cevabı dizinin isminde yatıyor diyebilmek de mümkündür. Dizi Orhan Bey ve Osman Bey’in hayat hikayelerini anlatmaktadır. 1281-1326 yılları arasında yaşayan Osman Bey’in devlet otoritesindeki yeri, imparatorluğun kuruluşu gibi konular ele alınarak hazırlanan bu dizinin tarihi bilgi açısından pek çok önemli noktayı da içerdiğinden söz edilebilir. Konusu açısından araştırmaların sonucunda heyecanlı bekleyiş ise devam etmektedir.

Diriliş Osman Dizisinin Oyuncuları

Bir de tabi ki oyuncu kadrosuna bakmak gerekebilir. Bir dizinin uzun soluklu olup olmamasını sağlayan en önemli noktalardan bir tanesi de aslında oyuncular ve oyunculuk kalitesi ile alakalı bir durumdur. Diriliş Osman dizisinin oyuncuları inceleme altına alınacak olunursa öncelikli olarak Osman Gazi yani Osman Bey’i oynayacak olan ana karakterden, başrolden bahsetmek gerekir. Bu başrol oyunculuğunda Burak Özçivit bulunuyor. Dündar Bey’in yetişkinliğini ise Ragıp Savaş oynayacak. Ayşegül Günay ise Zühre rolünde oynayacak. Bunun haricinde oyuncu kadrosunda Nurettin Sönmez, Saruhan Hünel, Cengiz Coşkun, Engin Altan Düzyatan gibi ünlü isimler de bulunmaktadır. Kadrosu itibariyle de yine oldukça etkili bir dizinin ortaya çıkacağından söz edebilmek mümkündür.

Diriliş Osman Dizisi Ne Zaman Başlayacak

Yeni sezonda kanallar birbiri ile yarış içerisine girerken, özellikle bu yeni dizinin hangi kanalda ve ne zaman başlayacağı da merak ediliyor. Diriliş Osman dizisi ne zaman başlayacak acaba diye merak eden kişiler için söylenebilecek henüz net bir tarih bulunmamaktadır. Ancak ATV kanalında yayınlanacak olan bu dizinin özellikle tahminlere bakılırsa Eylül ayının ortalarına doğru başlayacağından söz edebilmek mümkündür.

Tavsiye edilen içerikler

5 Yorum

  1. Türk tarihinin gelmiş geçmiş en iyi dizisi tarih dizisi kesinlikle Diriliş Ertuğrul bence harika ötesi…

  2. mükemmel bi’ prodüksiyon. cok iyi çalışmış oyuncular. etkisinden cikamadigim bölümler. dizide emeği gecen herkese tesekkurler.

  3. Gelmiş geçmiş en iyi dizi! Herşeyi ile mükemmel; mükemmel oyunculuk, mükemmel senaryo, mükemmel aksiyon sahneleri.. Muhteşemsin Mehmet Bozdağ, muhteşemsin Engin Altan Düzyatan! tarihimizi en güzel şekilde ekranlara getirdikleri için bütün Diriliş Ertuğrul ekibine teşekkür ederim!

  4. Türkiye’de ilk defa bu kadar ciddi bir tarihi proje görüyoruz.Çekim hazırlığı bile aylar sürdü.Mükemmel bir tarihsel geçmişe sahip olmamıza rağmen belkide ilk defa kaliteli bir işçilikle karşılaştık

  5. dizinin gerçek sahibi ertuğrul gazinin diziye kalıcı
    olarak dönmesini istiyoruz eskisi gibi heyecan ve sabırsızlıkla izlemek istiyoruz sizde farkına varmissinizdir önceki sezon gibi zevk vermediğinin ve izlenmediginin lütfen dikkate almanızı rica ederim reyting lere bakin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir