Diriliş Ertuğrul 140. Bölümde Neler Olacak ?

TRT1’in fenomen dizisi Diriliş Ertuğrul 20 Mart Çarşamba günü 140. bölümü ile yayınlanacak.

Bu bölümde aslında Diriliş Osman’ın da altyapısı hazırlanıyor. Ertuğrul Beyin oğlu Osman Bey, düşünde dedesini görür. Bu rüyanın üzerine Ertuğrul Bey, “Sana bu düşü gösteren, yolunu da bahtını da açık eylesin.Bu postun ateşine dayanamayan kül olur evlat !” der. Osman Bey ise bu ateşten yanmadan çıkmanın yolunu sorar. Yüreğin olması gerektiğini söyleyen Ertuğrul Bey, Osman’dan cevabını alır.

Ertuğrul Bey Alıncak’la yaptığı pazarlık sonucu ağebeyi Gündoğdu’nun affedilmesini istemiş ve başarılıda olmuştu. Af mektubunu Babası Gündoğdu’ya ulaştırmak üzere yola çıkan Süleyman’ın yolunu kesen Beybolat onu yakalamış ve işkence ederek öldürmüştü. Devriye alpları Süleyman’ın atını ve atın heybesindeki mektubu bulmuş ve Süleyman’ın kaçırıldığını anlamıştı. Bunun üzerine Ertuğrul ve alplerı Süleyman’ı bulmak üzere yola çıkmıştı.

Süleyman’ı bulduklarında Beybolat tarafından şehit edilmiş fakat ölmeden önce onu kimin öldürdüğünü mağaraya yazmıştı, Albastı ! Yeğeni Süleyman’ın mezarının başında intikam yemini eden Ertuğrul Bey bundan sonra ne yapacak? Yeğeni Süleyman’ın intikamını alabilecek mi? Kendini gizleyen hain Beybolat’ın Albastı olduğunu ortaya çıkarabilecek mi ?

Tavsiye edilen içerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir