DeadWood 2004 Yapımı Vahşi Batı Dizisi

Vahşi batı filmlerini yada dizilerini sever misiniz ? Eğer bunun cevabı evet ise gerçekten harika bir dizi ile tanıştırmak istiyoruz sizi. Deadwood HBO tarafından yayınlanan son derece aksiyon dolu bir Western dizisidir. Dizide 1800’lü yıllarda iç savaşın yaşandığı ve çoğu bölgede insanların kendi adaletini sağladığı bir zamanda DeadWood kasabasında gerçekleşen olaylar aktarılmaktadır.

Güney Dakota bölgesinde yer alan bu madenci kasabası, ABD sınırları dışarısında yer aldığında iç savaştan kaçanlarla birlikte giderek büyüyerek bir şehir haline dönüşmeye başlar. Fakat değerli madenlerin olduğu bir bölge kendi başına bırakılmayacak kadar değerlidir. Bu yüzden ilhak edilmesi an meselesidir.

Yinede o dönemin iki girişimcisi kafa kafaya vererek burada madencilerin ihtiyaçlarını karşılayacak bir hırdavat dükkanı açarlar. Dizide ayrıca bolca dönemin tarihi karakterlerine de rastlamak mümkündür. Seth Bullock, Al Swearengen, Wild Bill Hickok, Sol Star, Calamity Jane, Wyatt Earp, E. B. Farnum, Charlie Utter ve George Hearst gibi tarihi karakterler oldukça iyi şekilde işlenmiştir.

8 Emmy ödülü bir altın küre alan Deadwood, 2006 yazında 3. sezon sonrası HBO’nun farklı projelere yönlenmek istemesi nedeniyle yayından kaldırılmıştır. Toplam bölüm sayısı ise 36’dır. Diziyi Türkçe altyazılı olarak izleyebilirsiniz.

Dizinin IMDB puanı 8,7’dir. Oyuncular hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Tavsiye edilen içerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir