Celaleddin Harzemşah Dizisinin Yayın Günü Belli Oldu! Bozkır Aslanı Geliyor

Bozdağ Film imzalı Celaleddin Harzemşah dizisi yirmi bir Mayıs Cuma akşamı ATV’de izleyicileriyle ilk buluşmasını yapacak. Celaleddin Harzemşah hikayesini anlatan ve dizinin güçlü oyuncu kadrosu ile baya iddialı bir yapıma benziyor. Özbek oyuncuların beraberinde Türk isimlerin de bu yapımda rol almaları diziyi donanımlı olarak ekranlarda seyircileri çok heyecanlı sahneler bekliyor.

Fragmanı şimdiden en çok izlenen fragmanlar arasına girmiş durumda. Diriliş Ertuğrul ve beraberinde Kuruluş Osman dizilerinin izlerini taşıyan Celaleddin Harzemşah dizisi de yapımcısı olan Mehmet Bozdağ’ın dizinin yapımını ve proje tasarımını devraldığı genel yönetmenliğini ise Metin Günay’ın olduğunu görmekteyiz.

Bozkır Arslanı Celaleddin Dizisinin Güçlü Kadrosu

Bozkır Arslanı Celaleddin Harzemşah hikayesi konu edilen dizide kadro oldukça ünlü isimlerle dolu. Dizide Moğullar’ın yenilmezlik hikayesini bitiren ve dünyayı dize getiren Cengiz Han’ı kendisine hayran bırakan kahraman komutan Celaleddin Harzemşah’a hayat veren oyuncu Emre Kıvılcım oldu. Dizide Kutlu Bike rolünü, oynayan Özbekistanlı ünlü oyuncu Yulduz Radjabova hayat verecek.

Moğolların güçlü hükümdarı Cengiz Han’ı canlandıracak yine usta Özbek oyuncu Jovahir Zakkrov muhteşem performansı ile dizide yerini alacak. Zakkrov daha öncelerde Özbekistan ile Rus dizi filmlerinde çok güzel projelere imza atmıştır. Jenerasyonun en güçlü aktörlerinden biri olarak bulunmakta. Türkiye’den de dizide usta oyuncular bulunmakta. Bunlar Gülenay Kalkan, Cemal Hünal, Kaan Yalçın ve Sezgin Erdemir önemli rollerde yer alıyorlar.

Celaleddin Harzemşah’ın Muhteşem Hikayesi

Bozkır Arslanı Celaleddin muhteşem bir imparatorluk olan Harzemşah Devleti’nin sultanı Aleaddin Muhammed’in oğullarından büyük şehzadesi Celaleddin Harzemşah’ın efsanevi öyküsü anlatılacak. Babası sultan olan ve babaannesi Türkan Hatun’dur. Celaleddin Harzemşah kendini gizleyerek Moğul Hükümdarı Cengiz Han’ın yanına girer. Celaleddin Harzemşah Cengiz Han’ı ve ülkesini ele geçirmeyi planlar.