Çarpıcı Hikayeleri ile Ekrana Gelen Maraşlı, Masumiyet ve Kağıt Ev Dizilerinde Neler Oluyor!

İlk bölümleri ile seyirciyi ekranlara kilitleyen bu üç dizide bölümler ilerledikçe sıkıntılar oluşmaya başladı. Maraşlı dizisi diğer Masumiyet ve Kâğıt Ev dizileri ekranda yerini almaya başlayınca reytinglerde düşüşe geçmişti. Fakat son zamanlarda hikayesini toparlayarak yükselmeye başladı. Maraşlı dizisi yükselirken rakipleri ise düşüşe geçti.

Özellikle Masumiyet dizisinin reytingleri sürekli değişiyor. Bir türlü gerçeklerin ortaya çıkamadığı dizide karakterlerin canlandırdığı roller çok beğenilse de istenilen reytingi elde edemedi. Kâğıt Ev dizisi ise yavaş yavaş dibi görmeye başlıyor.

Masumiyet, Maraşlı ve Kâğıt Ev Dizilerinin Reytingleri Neden Düştü?

Bu üç dizininde aynı gün yayınlanıyor olması seyirciyi arafta bırakıyor. Hangisini izleyeceklerini karar veremeyen seyirciler ilgiyi çeken diziye yöneliyor ve zaman zaman hoşlarını gitmeyen bir bölüm ile karşılaşınca bu üç dizi arasında gelip gitmeye başlıyor. Bu durumda reytingleri etkiliyor. Farklı kanallarda yayınlanan bu üç dizi birbirlerine rakip bir şekilde yarışıyor.

Hangisinin bölümü daha iyi olursa diğerleri reytinglerde çakılı kalıyor. Bir diğer unsur ise diğer rakip diziler bu üç dizinin düşmesinde etkili oluyor. Özellikle TRT 1 ekranlarında yayınlanan Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Total ve AB reytinglerinde 1. sırada yer alıyor.

Masumiyet, Maraşlı ve Kâğıt Ev Dizileri Reytinglerde Kaçıncı Sırada Yer Alıyor?

Pazartesi günleri ekranlara gelen bu üç dizi gel-gitli reytinglere sahipti. Birkaç hafta önce düşüşe geçen Maraşlı diziyi bu hafta kendini toparlayarak Totalde 2.sırada yerini alırken, Ab Totalde ise 4. sırada yer alıyor. Masumiyet dizisi bu aralar reytinglerde istediğini elde edemiyor.

Totalde 8. sırada yer alan dizi, Ab Totalde ise 5. sırada reytingini elde ediyor. Kâğıt Ev dizisi ise Totalde ilk 10 sırada kendine yer bulamazken, Ab Total’de en sonda yani 10. sırada yer alarak bu üç dizi arasında en az izlenme oranına sahip oluyor.