Bozkır Arslanı Celaleddin Reyting Rekoru Kırıyor! Bu Dizi Çok Konuşulacak! Seyirciyi Derinden Etkiledi

Diriliş Ertuğrul ile Kuruluş Osman dizilerinin yapımcısı Mehmet Bozdağ’ın şahane prodüksiyonu ve heyecan dolu öyküsü ile adından çok söz ettirecek yeni tarihi dizisi Bozkır Arslanı Celaleddin ilk bölümü cuma akşamı 20.00’de Atv ekranında yayınlanacak. Bozkır Arslanı Celaleddin ekranlara gelecek birinci bölümde Cengiz Han’a doğru yol alan Şehzade Celaleddin beklenmedik girişimi tüm düzeni bozar.

Harzemşah ülkesinin muhteşem başkenti Gürgenç siyasi sorunların içindedir. Sultan Alaaddin Kıpçak boyu mensuplarına verilen imtiyazdan huzursuzdur. Bu durum başkentte sorunlara sebep olur. Diğer yandan aslan avcısı adıyla tanınan şehzade Celaleddin için evlilik zamanı geliyor.

Harzemşah Devletini Tehdit Eden Düşman

 

Harzemşah Devletini rahatsız eden bu düşman Moğol Devletinin kurucusu Cengiz Han’dır. Sultan Alaaddin, Cengiz Han’a bir elçi kafilesi gönderir. Onunla düşman olmak istemediğini göstermek için plan yapar ve bu görevi Timur Melik’e verilir. Babasından habersiz kafileye katılan Celaleddin’in Cengiz Han’ın karargahında yaptığı umulmadık hamle, Sultan Alaadin’in tüm yaptığı planları bozacak.

Cengiz Han’ın bey babası öldürüp esir aldığı güzeller güzeli Kutlu Bike’yi öldürmesine mani olan Celaleddin, Cengiz Han tarafından kurtulması güç bir sınava tabi tutulur.

Bozkır Arslanı Celaleddin Dizi Kadrosu

 

Yapım, proje tasarımı ve senaryosu Kuruluş Osman ve Diriliş Ertuğrul’un yapımcısı olan Mehmet Bozdağ’a ait genel yönetmenliğini ise Metin Günay’ın üstlendiği, başrol oyuncusu Celaledin Harzemşah karakterine hayat veren Emre Kıvılcım’ın yer alıyor.  Ayrıca, Yulduz Radjabova, Javakhir Zakirov, Kaaan Yalçın, Gülenay Kalkan, Sezgin Erdemir, Akmal Mirzo, Cemal Hünal, Tahir Saidov da önemli oyuncular arasında yer alıyor.

Bozkır Arslanı Celaleddin, Atv ekranlarında Cuma akşamı büyük heyecan ve merakla bekleniliyor. Dizinin fragmanında oldukça heyecanlı sahneler yer alıyor.