Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisinin Yeni Bölümü Yayınlanmadı! Sahneler Büyük Teki topluyor!

TRT 1’in iddialı yapımlarından Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi Ramazan Bayramı sebebi ile bu akşam ekranlarda olmayacak haftaya çok önemli bir bölümle yayında olacak olan dizi, Rauf Denktaş, Makarios ve Sampson’un yaptığı planlarını boşa çıkaracak ve mücahitlerle beraber çok manalı bir zafer kazanacak.

Doktor Fazıl Ufak, Rauf Denktaş ve Kıbrıs Türk Cemaatinin ileri gelenleri bir masada birleşecek. Yeni bir devlet yapılanmasının temelleri atılacak. Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin yeni bölümü 20 Mayıs Perşembe günü TRT 1’de yayınlanacak.

Yeni Bölümde Bizleri Ne Bekliyor

Yayınlanacak olan yeni bölümde Rauf Denktaş, Makarios ve Sampson’un planlarını boş yere çıkartacak ve Doktor Fazıl Minik ile Rauf Denktaş’ın nasıl dinç birer lider olduklarını hep birlikte göreceğiz. Dizinin ekrana gelecek önümüzdeki haftadaki bölümünde yeşil hattan sağ salim dönen Rauf Denktaş planlarını nafile çıkartır.

Kıbrıs Türklerinin ileri gelenlerinin yaptığı toplantıda halkın ihtiyaçları ve yeni yapılacak olan hastane ile sosyal ihtiyaç merkezleri konu edinir. İki lider yeni bir devlet yapılandırmasını hedefler.

Denktaş Ankara’da Yöneticilerle Görüşmesi

Rauf Denktaş Londra konferansında izlenecek stratejiyi oluştururlar. Yüzbaşı olan Cengiz Topel ile tanışır. Askeri meseleler hakkında birbirleri ile fikir alışverişi yapar. TBMM’ye Kıbrıs Türkünün ahvalini anlatır. Arkasından Londra’ya gidecekken bir haber gelir. Adaya alınması yasaklanmıştır. Bu kararı tanımayan Rauf Denktaş halkını ve mücahitlerini bir başlarına bırakmamak için hücum botla adaya çıkar.

Erenköy direnişinde bombardıman altındaki bir yerden Cengiz Topel’in uçağını çağıran son telgrafı Ankara’ya iletir.  Doktor Fazıl Küçük ise Rauf Denktaş’ın olmadığında bir gün Lapta Islah Okulu’nda Eoka göre rehin tutulan 28 Türk çocuğunu kurtarma operasyonunu yönetmektedir. Buzhane zaferinin sonrasında 28 çocuğun kurtarılması tarihe geçmiştir.