Bir Dizi İçin Daha Final Çanları Çalıyor! Sorunlar Büyüdü! Mucize Doktor Final Mi Yapacak?

İlk başladığı günlerde özellikle Ali Vefa karakteri ile gündeme gelen ve yurtdışı satışları da göz kamaştıran Mucize Doktor için final çanları çalmaya başladı. Oyuncu kadrosunun çok iyi bir iş çıkartmasıyla her hafta reyting rekoru kırmayı başaran dizi için bu günlerde rüzgar tersten esiyor.

Durum Herkesi Şaşırtıyor

Türkiye’de son zamanlarda bu denli büyük bir başarıya imza atan bir iş olmamıştı. Dizi kısa zamanda bir efsane haline geldi ve Perşembe akşamları izleyiciyi ekrana kilitleme başarısı gösterdi. Dizinin bu kadar yüksek bir seviyeden reyting sıkıntısı yaşar hale gelmesi ise herkesi şaşırtıyor. Dizi ikinci sezonda her ne kadar reytingler düşse de yine milyonlarca insana hitap etmeye devam etti.

Dizinin bu gün yaşadığı problemlerin en baştaki nedeni ise artık hikayesinin zayıf kalması. Bunun yanında Camdaki Kız ve Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi de dizinin reyting sıkıntısı yaşamasında etkili oldu. Mucize Doktor şu an durdurulamayan bir reyting düşüşü yaşamaya devam ediyor.

İzleyiciler Son Derece Mutsuz

İzleyiciler, dizinin geldiği durumdan oldukça rahatsız. Bunun nedeni ise bu kadar geniş bir karakter örgüsü içerisinde bu kadar ruhsuz bölümlerin ortaya çıkması. Dizide Zerrin Tekindor, Vuslat ve Serkan Keskin ise Muhsin karakterine hayat veriyor.

Dizi oyuncu kadrosuna bakıldığı zaman şampiyonlar gibi olsa da son haftalarda oldukça vasat bir hal aldı. İzleyiciler bu durumdan oldukça rahatsız. Dizinin hayranları Mucize Doktorun 3. Sezonda yayın hayatına devam edebilmesi için dizinin hareketlenmeye başlaması gerektiğini biliyor ve bunun için sosyal medyada mesaj üstüne mesaj atıyor.

Hala Umut Var

Karakterlerin dizide yeterince etkili bir biçimde kullanılamadığının farkında olan dizinin hayranları sosyal medyada mesaj üstüne mesaj atıyor. İzleyiciler özellikle 61. Bölümü oldukça başarısız buldu. Mucize Doktor’ un yapım ekibi ve senaristlerinin dizide yaşanan düşüşü durdurup durduramayacağı ise merak konusun.

İzleyiciler hikayenin daha ilgi çekici bir hale getirilmesiyle hala bir umut olabileceği görüşünü paylaşıyor. Aksi halde yeni sezonda dizi yayın hayatına devam etse bile bu şekilde güçlü yapımların karşısında dayanamayacağı da izleyicilerin paylaştığı bir diğer görüş.