50 M² Dizisi

Hazırlamış olduğumuz bu inceleme yazısı ile ilgili içerikte Netflix 2021 yapımları arasında yer alan 50 M²  dizisini inceledik. 50 M²  dizisi konusu oyuncu kadrosu ve detaylı incelemeleri için hazırlamış olduğumuz bilgileri içeriğimizi devamında bulabilirsiniz.

Bu içeriğimizde sizin için yeni çıkan Netflix yapımlarından birisi olan 50m2 dizisini inceledik. İşte 50m2 dizisinin konusu, oyuncuları, izleyici yorumları ve detaylı incelemesi.

50 M²  Dizisi Konusu

50 M²  dizisi konusu, bir taraftan hayatını kurtarmak için kaçan, diğer taraftan kendisini arayan Gölge isimli bir tetikçinin yaşadıkları ele alınıyor. Gölge’nin çok uzun senelerden beri kayıp babası gibi davranarak onu kandıran Servet’in ihanetine uğramasının ardından bir anda kaçmaya başlaması ile kendisini yabancı bir mahallede bulacaktır. Bu yabancı mahallede 50 M² lik bir terzi Dükkanı içinde yaşamaya başlayan Gölge, ortam düzelene kadar burada kalmaya karar verir. Bir süre sonra terzinin sahibi hayatını kaybeder. Mahalleli onun terzinin oğlu olduğunu düşünür fakat Gölge için bu kimliği korumak oldukça zordur. Mahallede yaşamış olduğu süreç gölgenin geçmişi ile birlikte hayatındaki sırları keşfetmesine ve başka birine dönmesine yol açar.

50m2 Dizisi İncelemesi

Hemen hemen her gün farklı bir yapım ile karşımıza çıkan Netflix, bu projesi ile yeni bir Türk dizisine izleyici ile buluşturdu. 2021 yılının ilk Türk orijinal yapımları arasında yer alan 50 M²  dizisi bu makalemizde detaylı bir şekilde inceleniyor. Böylece dizi ile alakalı merak etmiş olduğunuz her şeyi öğrenebilirsiniz.

27 Ocak 2021 de Netflix platformu üzerinden ülkemizde ve tüm dünyada yayınlanmış olan bu dizi, sahip olduğu hikayesi ile izleyici tarafından beğenilen bir yapımı olmuştur. Yayınlanan ilk sezonu itibariyle 8 bölümden oluşan 50 M²  dizisinin 2. sezon ile ilgili herhangi bir bilgi henüz verilmedi Bu yüzden dizinin ikinci sezonunun ne zaman yayınlanacağı ile ilgili herhangi bir bilgiye sahip değiliz. Yakın zamanda bu durum ile alakalı bir açıklama yapılması ve belirsizliklerin ortadan kaldırılması bekleniyor.

50 m2 Dizisi Hakkında Tüm Bilinenler

50 M²  dizisi yönetmen koltuğunda Selçuk Aydemir ve Burak Aksak yer alıyor. Selçuk Aydemir daha önceden Düğün Dernek serisi ve Çalgı Çengi serisi gibi yapımlarda da karşımıza çıkmıştı. Burak Aksak ise dizinin aynı zamanda hem yazarlığını hem de yönetmenliğini yapıyor. 50 M²  oyuncu kadrosu açısından da oldukça zengin. Dizinin oyuncu kadrosunda Engin Öztürk, Cengiz Bozkurt, Tolga Teki, Kürşat Alnıaçık, Aybüke Pusat, Tuncay Beyazıt, Tuğçe Karabacak, Yiğit Kirazcı, Hasan Yalnızoğlu ve Özgür Emre Yıldırım gibi Türk sinema sektörünün önemli oyuncuları yer alıyor. IMDb puanı 7.0 olan 50 M²  dizisi ilginç konusu ve başarılı oyunculuk ile oldukça güzel bir yapan olarak birçok kişinin beğenisini kazanmış durumda.